Jdi na obsah Jdi na menu

Vysočina fest 2014 se uskuteční opět v jihlavském amfiteátru!

30. 1. 2014

Datum: 10.07.-12.07.2014                        Místo: Amfiteátr (letní kino), Jihlava 

vysocina-fest.png

Ambiciózní multižánrový festival Vysočina fest má za sebou teprve první ročník, ale hned se dokázal zařadit mezi velké letní festivaly České republiky. Ukázalo se, že podobná akce přímo v centru Vysočiny fanouškům skvělé muziky dlouho chyběla. V hlavách, a teď už i pod rukama pořadatelů se rodí ročník další. Opět se bude konat v jihlavském amfiteátru, a to ve dnech 10. – 12. července 2014.

 

Jaký byl Vysočina fest 2013?

V červenci loňského roku přilákal Vysočina fest do krajského města více než dvacet tisíc návštěvníků, kteří neměli čas se ani vteřinu nudit. Kvalitní program hned na dvou pódiích, výborný zvuk, bohatý doprovodný program a spousta benefitů spojených se vstupenkou, to byl Vysočina fest 2013.

Více se dozvíte na stránkách www.vysocinafest.cz.

Jaký bude Vysočina fest 2014?

Minimálně tak dobrý jako ten první, chtělo by se říct. Pohled do programu napovídá, že je na co se těšit a že Vysočina fest 2014 má zaděláno na to, aby zvedl laťku ještě výš. Jihlavu už dnes mají na červenec ve svém diáři zatrhnutou takové hvězdy jako Tomáš Klus (vystoupil i na Vysočina festu 2013 a do Jihlavy se již těší), věrozvěsti lidové písně Čechomor, legenda z Kovárny Tři sestry, nejvyšší a nejcharismatičtější slovenský zpěvák Richard Müller, populární kapela Chinaski, funkově-rocková jednotka akademického rapu J. A. R. či mystičtější polovina Lucie Wanastovi Vjecy. To je jen malý pohled pod pokličku, ale i ten už je důkazem, že snahou pořadatelů je dostat do Jihlavy špičku mezi českými kapelami. I letos budou připraveny dvě stage. První bude patřit již zmiňovaným hvězdám první velikosti, ale nudit nebude ani ta druhá. Při druhém ročníku bude větší a nabídne mnohem bohatší program.

69_chinaski.jpgChinaski (foto: Angelika Špicarová)

035---wanastowi-vjecy.jpgWanastovi Vjecy (foto: Angelika Špicarová)

 

Doprovodné programy

S úspěchem se při prvním ročníku setkal i doprovodný program, který tvořily tzv. dílny, jež se konaly na mnoha místech krajského města a byly určeny těm, kteří už byly záplavou hudby tak trochu unaveni. Při prvním ročníku to byla například filmová dílna s režisérem Vítem Klusákem či jazzová dílna s patronem legendárním jazzmanem Petrem Lipou. Dílny nebudou chybět ani při druhém ročníku a podle slov pořadatelů se ponesou v podobném duchu. Vše se teprve rodí a o všem budete samozřejmě včas informováni. Podobně jsou na tom i benefity, které při prvním ročníku též slavily úspěch. Bude jich opět dost a dost, slibují organizátoři.


 

Soutěž o kapelu Vysočiny

Ostře sledovanou součástí festivalu byla i soutěž pro hudební skupiny z Vysočiny. Do klání se zapojilo celkem třicet sedm kapel různého žánrového zaměření. Fanoušci mohli hlasovat na stránkách www.vysocinafest.cz a do velkého finále poslali pět kapel. Ty pak měly možnost zahrát si v rámci festivalu na hlavním pódiu. Absolutním vítězem se stala skupina Acheron z Třebíčska. Soutěž o nejlepší kapelu bude probíhat i v rámci druhého ročníku Vysočina festu a přihlásit se opět budou moci kapely z celého kraje Vysočina.  Stačí jen sledovat webové stránky festivalu www.vysocinafest.cz nebo profil na Facebooku www.facebook.com/vysocinafest. Zde samozřejmě najdete i další důležité a hlavně aktuální informace o přípravách Vysočina festu 2014.Vstupenky jsou v předprodeji výhradně v síti Ticketstream, do konce ledna jsou za 650,- Kč. Od 1. února už bude cena třídenní vstupenky vyšší a bude růst o to víc, čím blíže bude samotný festival.