Jdi na obsah Jdi na menu

2CELLOS míří do Prahy s albem slavných filmových melodií!

15. 1. 2018

Live: 2CELLOS

Datum: 14.06.2018                                                     Místo: O2 Arena, Praha

2cellos_2018.jpg2CELLOS (foto - zdroj: 2cellos.com)

Love Story, Titanic, Rain Man, Hra o trůny a mnoho dalších. Nejslavnější instrumentální duo současnosti 2CELLOS se na nové desce „Score” zaměřilo na populární filmové melodie a 14. června v pražské O2 Areně je ve svém osobitém podání a v doprovodu Bohemian Symphony Orchestra Prague předvede českému publiku naživo.

„Zajděte se na ně podívat, jsou opravdu úžasní! Nevzpomínám si, že bych od koncertu Jimiho Hendrixe někdy v 60. letech viděl něco tak strhujícího,” vyjádřil Elton John své nadšení z dua, které proslulo brilantní hrou na cello a hitovým repertoárem. Máte rádi filmovou hudbu, klasiku nebo rock? 2CELLOS zahrají vše - od Bacha, přes Pána prstenů po AC/DC, Guns N' Roses nebo Nirvanu.

2CELLOS tvoří Luka Sulic (absolvent londýnské Royal Academy of Music) a Stjepan Hauser, který vystudoval Royal Northern College of Music v Manchesteru. Oba jsou držiteli mnoha mezinárodních ocenění a vítězi nejprestižnějších hudebních soutěží.

Společnou kariéru pod názvem 2CELLOS odstartovali v roce 2011 úpravou písně „Smooth Criminal” od Michaela Jacksona. Skladba se takřka přes noc stala obrovským virálním hitem na YouTube, který okamžitě vynesl duu nejen nahrávací smlouvu se Sony Masterworks, ale také pozvání na turné Eltona Johna.

Za uplynulých šest let nahráli 2CELLOS čtyři alba. Jejich videa na YouTube vykazují celkově přes 580 milionů zhlédnutí. Vyprodávají největší koncertní sály, sportovní haly a amfiteátry od Ameriky přes Asii či Austrálii až po Evropu. Hráli pro britskou královnu Alžbětu II. na jejím diamantovém výročí i bývalému prezidentovi Spojených států Baracku Obamovi. Účinkovali v čínském novoročním TV pořadu CCTV New Year's Gala, který sledovala více než miliarda lidí. Jsou častými hosty nejpopulárnějších talk show jako např. The Tonight Show with Jay Leno nebo The Ellen DeGeneres Show.

Vstupenky na pražský koncert 2CELLOS jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal v cenových relacích od 1090,- Kč do 1590,- Kč.