Jdi na obsah Jdi na menu

Akropolis Multimediale svede letos dohromady Cartonnage a Ohm Square!

15. 10. 2014

Live: Cartonnage, Ohm Square            

Datum: 24.10.-25.10.2014                                            Místo: Palác Akropolis, Praha

cartonnage2014.jpgCartonnage (foto: Maya D. Lískovec)

Pódium Paláce Akropolis si v rámci letošního ročníku Akropolis Multimediale, který se uskuteční ve dnech 24. a 25. října, budou předávat pražské skupiny Cartonnage a Ohm Square.

Obě kapely, které se této tradiční přehlídky nových médií v minulosti již jednou zúčastnily, návštěvníkům opět nabídnou unikátní a pouze pro tyto účely vytvořený audiovizuální program.

Festival zahájí v pátek 24. října Cartonnage, kteří představí v pražské premiéře svůj electro-symfonický projekt „The Synthosymphonica”.

„Úprav a novinek nebude ušetřena jak naše hudba tak vizuální prezentace. Připravujeme zbrusu novou scénu, kostýmy i projekce, při kterých tentokrát využijeme například morphingu,” poodkrývá  podobu vystoupení Cartonnage Armin Effenberger.

Zatímco na přilehlých barech bude program od 22 hodin pokračovat diskotékou Electronic Conference Vol.2, hlavní sál bude okamžitě po skončení koncertu Cartonnage uzavřen, aby mohly být započaty přípravy scény na následující den.

ohm_square_2014.jpgOhm Square (foto: Lukáš Cetera)

Sobotní večer zahájí kolem půl osmé česko-slovenské trio LoveFoodFone pohybující se na pomezí deep dubstepu a bass music. Hlavní hvězdy večera Ohm Square ovládnou pódium kolem půl deváté s netradičně pojatým koncertním křtem jejich letošní albové novinky „A Curious Place Between Souls And Atoms”, v rámci kterého skupina za pomoci propracované scény a projekcí definuje název alba vizuálně.

„Autorem scény i projekce je Jan Šíma, který s námi spolupracoval již na videoklipu Humanic, za nějž na Ibiza Music Video Festival získal ocenění za produkci a diváckou cenu,” doplňuje Jan 2 - polovina tvůrčího dua Ohm Square, které se po skončení koncertu postaví i za DJský pult na Malé scéně.

Nová média budou vyjma koncertní sál prezentována i v dalších prostorech Paláce Akropolis v podobě instalací předních českých multimediálních seskupení.

O Akropolis Multimediále

Akropolis Multimediále je přehlídka progresivních uměleckých forem, které ukazují nové cesty a možnosti v propojení hudební a vizuální složky. Festival, který je podporován Hl. m. Praha, každoročně seznamuje návštěvníky s novými médii jak v podobě instalací rozmístěných v exteriéru a interiéru Paláce Akropolis, tak v rámci speciálních koncertních vystoupení. V uplynulých letech Akropolis Multimediale tak nabídlo např. audiovizuální show skupin Tata Bojs, N.O.H.A., Puding paní Elvisovej, Cocotte Minute nebo The Prostitutes.

Vstupenky na letošní ročník jsou k zakoupení v kavárně Paláce Akropolis a v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal od 190,- Kč na každý den. V den konání budou lístky za 240,- Kč.

Web: www.palacakropolis.cz