Jdi na obsah Jdi na menu

Akua Naru přiveze oslavu černých úspěchů do Prahy!

24. 6. 2018

Live: Akua Naru   

Datum: 02.11.2018                                    Místo: Rock Café, Praha

akua-naru_2018.jpgAkua Naru (foto - zdroj: fource.cz)

V Americe vyrůstající a v Německu usazená zpěvačka, aktivistka, básnířka a rapperka Akua Naru kloubí elementy tradiční africké hudby spolu s neo soulem, jazzem i rapem. Tahle bohyně ženských MCs s hlubokým sametovým hlasem vystoupí 2. listopadu v pražském Rock Café.

Její letošní deska „The Blackest Joy” je ohromující putování tématy jako rasismus, vlastní identita, pozice ženy a feminity. Nahrávka zavádí posluchače do přesvědčivých námětů o vítězství radosti a síly nad utrpením. Album je tak příběhem o černé radosti a oslavou silného lidského ducha.

Každý nový track Akua Naru v sobě skrývá nějakou referenci na černou popkulturu, jako například song „Serena”, kde Naru opěvuje královskou Serenu Williams. Ve skladbách „Made It” a „Black Genius” zase hostuje na Grammy nominovaný veterán soulové hudby Eric Benét a společně v nich kombinují jazz s africkými perkusemi. Jejich videoklip k písni „Made It” měl premiéru na serveru zaměřujícím se na černou kulturu Afropunk.

Akua Naru skrze tvorbu vyzdvihuje myšlenky multikulturalismu, ve kterém se k jednotlivým kulturám chovají všichni s respektem a ke své desce dodává: „The Blackest Joy je o prožívání černé ženské zkušenosti. Je o bolesti, hrdosti na africké kořeny i o radosti a neumírající naději.”

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici na webu fource.cz nebo v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro za 390,- Kč.