Jdi na obsah Jdi na menu

Americká formace Unknown Mortal Orchestra se premiérově představí v Praze!

25. 7. 2013

Live: Unknown Mortal Orchestra

Datum: 15.11.2013          Místo: Chapeau Rouge, Praha

unknown_mortal_orchestra_2013.jpgUnknown Mortal Orchestra (foto - zdroj: ticketpro.cz)

Americký projekt s kořeny na Novém Zélandě Unknown Mortal Orchestra se v rámci svého celosvětového turné zastaví i v Praze! Turné se koná při příležitosti vydání jejich druhého alba “II”. Jejich premiérový koncert u nás proběhne 15. listopadu v Chapeau Rouge.

Hudební formaci UMO má na svědomí novozélanďan Ruban Nielson (32). Kapela UMO vznikla nevinně: Nielson zveřejnil na svém Bandcampu skladbu “Ffunny Ffrends”. Skladba byla přidána anonymně a téměř okamžitě způsobila v online světě obrovský humbuk. Díky opakovanému sdílení a stálém pátrání po tvůrci ze strany fanoušků Nielson konečně promluvil a označil skladbu za vlastní tvorbu.

Hudební vize Unknown Mortal Orchestra je ovlivněna tvorbou takových velikánů jako jsou Pink Floyd, Rolling Stones nebo The Beatles. Vedle těchto vlivů uslyšíme v jejich hudbě i inspiraci break-beatem nebo hippies érou. Krátce po svém vzniku vydali UMO své první album pojmenované jednoduše “Unknown Mortal Orchestra”. Letos v únoru jsme se dočkali již druhého alba s názvem “II”.

Za krátkou dobu své existence získala kapela již mnoho ocenění ze stran kritiky a magazínů o alternativní hudbě. Magazín Clash Music napsal: “Album ‘II’ má v sobě jak vřelou srdečnost Nielsonovy tvorby, tak i jeho brilantně provedené kompozice.”

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro za cenu 395,- Kč.

Pořadatel: http://www.fource.cz/

Tento koncert mediálně podporují Radio Expres a Rádio Wave.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář