Jdi na obsah Jdi na menu

Americká kapela Parquet Courts zahraje v Praze!

2. 8. 2015

Live: Parquet Courts

Datum: 13.09.2015                      Místo: Basement Bar, Praha

parquet_courts_2015.jpgParquet Courts (foto - zdroj: facebook.com)

Nikdo nepřijde rovnou s klasikou. Nic se nestane legendou hned. Někdo vás možná bude přesvědčovat, že tohle a teď tu bude navždy, i když oba víte, jak rychle naše kultura projíždí všechno, co se dá hodnotit a konzumovat. Teprve roky, ne týdny nebo měsíce, ale roky vytvářejí klasiku a formují legendy.

A právě proto je dobré hodnotit Parquet Courts teď, i když sami pořád stojí na startu své slávy a čekají, až je ozáří světlo uznání. Jejich debutová velká deska z roku 2012 nazvaná „Light Up Gold” (první album „American Specialties” vyšlo jen na kazetě v roce 2011) je hned vystřelila do pochvalných výšek každého blogu a playlistu rádií, nadšených recenzí ve všech důležitých serverech a periodikách - od Pitchfork k NPR a New York Times. Parquet Courts zní hlasem, který se zrodil v Texasu a byl zlomen v New York City, to z nich dělá to, čím jsou, a co znamenají pro nás.

V roce 2014 vydali album „Sunbathing Animal”, jenž dosáhlo na pětapadesátou příčku hitparády Billboardu, a téhož roku spatřila světlo světa další velká deska „Content Nausea”, kterou ovšem vydala kapela pod názvem Parkay Quarts, zřejmě proto, že na ní většinou absentují basák Sean Yeaton a bubeník Max Savage. Kompletní Parquet Courts ještě doplňují na kvartet zpěváci a kytaristé Andrew Savage a Austin Brown.

Parquet Courts někomu připomenou Ween, někomu Becka, někomu punkový nářez newyorské avantgardy. Parquet Courts znějí jako všechny kapely, o kterých si myslíte, že znějí jako Parquet Courts. Jejich koncertní turné je dostane na všechna dostupná místa.

Vstupenky na vystoupení Parquet Courts, které se uskuteční 13. září v Basement Baru, jsou k dispozici za 200,- Kč + poplatky v předprodejní síti GoOut.cz. Na místě v den koncertu budou lístky za 250,- Kč.