Jdi na obsah Jdi na menu

Americká kapela The War On Drugs vystoupí v Praze!

28. 4. 2015

Live: The War On Drugs

Datum: 17.08.2015                         Místo: Lucerna Music Bar, Praha

thewarondrugs-2015.jpgThe War On Drugs (foto - zdroj: facebook.com)

„Lost In The Dream” je třetí album filadelfské kapely The War On Drugs, ale je v mnoha ohledech jako jejich první.

V době, kdy vydali v roce 2011 svou průlomovou desku „Slave Ambient”, kytarista a zpěvák Adam Granduciel strávil dva roky hraním po větších klubech, festivalech a v televizních programech, které běžely hluboko po půlnoci. Dvanáct písní z alba časem vyspělo a dorostlo - z The War On Drugs se stala špičková rock ’n’ rollová kapela. Stejná esence prodchla album „Lost In The Dream”, skvostnou desetipísňovou kolekci, kterou produkoval Granduciel a dlouholetý hudební inženýr Jeff Zeigler.

V minulosti stavěl jádro písní především sám Granduciel, ale tady písničky zahrála a nahrála kapela zocelená lety koncertování: Dave Hartley, (jeho nejoblíbenější basák na světě), který si kdysi zahrál na debutu The War On Drugs „Wagonwheel Blues” z roku 2008 a klavírista Robbie Bennett, multiinstrumentalista, který přispěl na „Slave Ambient”. Tahle parta strávila osm měsíců po šesti různých nahrávacích studiích, které se nacházely od hor Severní Karolíny až k čtvrtím New York City. Teprve pak perfekcionista Granduciel skladby rozšířil s přizvanými hosty.

„Lost In The Dream” reprezentuje mnohé zkoušky dlouhé cesty a konečný triumf cíle. „Chtěl jsem být jediným hlasem, ale zároveň jsem chtěl, aby to byl projekt velkých kamarádů. Každému z kapely na výsledku moc záleželo,” říká. „Je to základ alba - dospívání, život a jeho těžkosti, nejlepší kámoši, vzájemná pomoc - o tom je tahle deska.”

Album je dosud největší Granducielův triumf - deska se dostala do čela žebříčků nejlepších desek loňského roku mnoha zahraničních hudebních časopisů po celém světě. Do České republiky tahle kapela přijíždí na vrcholu svého tvůrčího snažení ověnčená vavříny, aby 17. srpna premiérově odehrála svůj koncert v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 540,- Kč + poplatky jsou k dispozici na webu musicbar.cz a v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu budou lístky za 640,- Kč.