Jdi na obsah Jdi na menu

Americká písničkářka Chelsea Wolfe přijede v dubnu do Prahy!

22. 3. 2013

Live: Chelsea Wolfe

Datum: 27.04.2013          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

chelsea-wolfe.jpegChelsea Wolfe (foto - zdroj: vancitysounds.com)

Chelsea Wolfe je ze severní Kalifornie a její hudba se nejlépe popisuje rozmáchlými tahy, jako když malíř maluje obraz. Intenzivní, silná, starobylá i moderní zároveň, intimní i výbojná, temná i jiskřivá. Podtóny black metalu a temného blues rezonují jejím elektrickým folkem a triumfálně obalují posluchače jako břečťan stromy. Její hlas utěšuje i mrazí, když zpívá o temnotě, kterou prosvítá krása i pravda. 

Svým způsobem Wolfe podniká cestu na povrch své hudby. V roce 2012 vydala svou již třetí desku - akustické písničky Unknown Rooms: A Collection of Acoustic Songs na labelu Sargent House. Intimní bylo i nahrávání - skladby dostávaly svou podobu v lesích severní Kalifornie a u ní doma v Los Angeles. Album koprodukoval její kolega z kapely Ben Chisholm, za pomoci dalších hudebníků - Ezra Buchla (viola), Andrea Calderon (housle) a Daniel Denton (basová kytara).

V roce 2013 Wolfe vydá své čtvrté album, které výrazně rozšířuje její akustický sound. Wolfe a Chisholm (který hraje goth-soul pod názvem Revelator) vytvořili mnohem elektroničtější podobu svého sdělení a kapela se rozrostla o kytaristu  Kevina Docktera a bubeníka Dylana Fujioku.

Wolfe stále umělecky roste. Inspirovaly ji evropské koncerty a americké turné s Russian Circles, ale nohama stále stojí ve svém dětství osamělého dítěte, kdy ve svých devíti letech okouzleně sledovala svého otce hrajícího country music.

Wolfe dlouho neměla odvahu veřejně vystupovat, ale v roce 2009 strávila tři měsíce putováním a vystupováním  s kočovnými herci a performery. Hráli v katedrálách, sklepích a starých atomových elektrárnách všem, kteří byli ochotni naslouchat. To ji natolik inspirovalo a dodalo jí odvahu, že vydala v roce 2010 svůj skvělý debut The Grime & the Glow. Narkoticky přitažlivé a kouzelné písničky z ní okamžitě udělaly nový talent na vzestupu.

Poté se přestěhovala do Los Angeles a v roce 2011 nahrála svou druhou desku Apokalypsis, která vznikala již v nahrávacím studiu. Její pouť hudbou jako by přinášela hlubší zážitky - ať už je její hudba oholená na dřeň nebo s celou kapelou, Wolfe přináší sdělení, které musí každého citlivého posluchače oslovit. 

Chelsea Wolfe odehraje svůj koncert v sobotu 27. dubna v Lucerna Music Baru. Pozor, začátek vystoupení je již v 18.00 hod.

Vstupenky za 200,-Kč + poplatky zakoupíte nejlevněji v sítí Eventim a v Lucerna Music Baru, dále pak v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream. Na místě v den koncertu pak za 250,-Kč.

Web interpreta: www.chelseawolfe.net

Web klubu: http://lucerna.musicbar.cz/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář