Jdi na obsah Jdi na menu

Americká rocková kapela Rival Sons se po roce vrací do Prahy!

2. 6. 2013

Live: Rival Sons

Datum: 23.06.2013          Místo: Klub 007, Praha

rivalsons-2013.jpgRival Sons (foto - zdroj: ticketpro.cz)

Rival Sons patří někam mezi osamělé revivalisty jako je Jack White a atmosféru takových Alabama Shakes. Jsou jako chiméra - rytmická sekce poučená jazzem, která se dala dohromady v domě Isaaca Hayese, kytarista, který vypadl z rockové garáže a pouliční bluesový zpěvák, který syrově rockuje s citlivostí a vášní, která je obdivuhodná. Jejich koncerty jsou legendární - příval energie valící se z pódia!

I když kořeny Rival Sons sahají do minulosti, je jejich hudba moderní a hlavně jde od srdce - chtějí dát lidem “rock and roll, který si zaslouží - upřímný a nebezpečný”.Rival Sons vydali tři alba. Jejich loňské Head Down je popisováno jako “blues-rock, který se spojil s backbeaty Motownu - k všeobecné spokojenosti”. Jejich hudba hlasitě zdůrazňuje, že americká tradiční muzika stojí v šedesátkách, blues a soulu. 
Rival Sons to ale umějí pěkně rozpálit - 
bubeník Miley zní jako Zeppelín John Bonham & Tommy Lee dohromady”. Head Down je skvěle namíchaná směs soulu a rozjetých kytar The Small Faces a The Animals - Rival Sons se s tím nepářou, nejsou to puristi, ale moderní kapela, která se řídí heslem “soul je klíčem”.Zpěvák Jay Buchanan o kapele říká: "[Basák] Robin je skvělý jazzový muzikant, miluje Motown a poslouchá na můj vkus až moc rapu. [bubeník] Miley má rád jazz, jihoamerické perkuse a rock, narodil se ve stejný den jako Keith Moon. Hned vám řekne, že poslouchá v jednom kuse Steely Dan, až moc na můj vkus. [kytarista] Scott má za vzor Billy Gibbonse, Jeffa Becka a Keithe Richardse, a mluví o ninjách a super autech, až moc na můj vkus. A já kňourám a naříkám do mikrofonu a na můj vkus si moc se sebou povídám."


Rival Sons jsme v Praze mohli vidět loni jako support Eagles of Death Metal. Nyní se do Prahy vrací ke svému sólovému koncertu, který se uskuteční 23. června od 19.00 hodin na strahovské Sedmičce.
Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketpro za 230,- Kč.Více info na:

www.facebook.com/dsmackupromotion

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super

(jarda, 10. 9. 2013 20:10)

konečně je tady kapela dle meho gusta.LED Zeppelin JEKO FENIX. jen tak dal,jsem zvědavy jak to daleko dotahnou

Re: super

(Angelika, 12. 9. 2013 19:18)

Tak to jsem ráda, že právě tahle kapela zaujala...:-)
Angelika