Jdi na obsah Jdi na menu

Americký rapper KRS-One zboří v červnu Roxy!

8. 5. 2014

Live: KRS-One           

Datum: 17.06.2014                               Místo: Roxy, Praha

krs_one_2014.jpgKRS-One (foto - zdroj: roxy.cz)

Slyšel tady někdo policejní sirény? That's right! Taťka hip hopu KRS-One aka The Boom Bap aka The Teacha aka největší boss aka to nej, co hip hop dokáže, si nás po dvou a půl letech opět podá a tentokrát to bude v Roxy. Připravte se na přísnou lekci od samotného šéfa east coast profesorského sboru. Fire!

Minule mu byla Lucerna malá a ti z vás namotaní na kliku od nouzového východu nebo visící ze stropu jste si přáli větší prostor pro takový kalibr. Přání vyslyšena! 17. června si majstra majku dáme v klubu Roxy.

Lawrence Krisna Parker aka KRS-One byl tenkrát v osmdesátkách přesně tam, kde se formoval rap – v newyorském Bronxu. Je to už přes 30 let a od té doby jsme mohli sledovat vznik legendy a kultu nejen rapu, ale i celé hip hopové kultury. KRS-One je ikonou nejen pro své immortal pecky typu "MC's Act Like They Don't Know", "Sound of Da Police", přelomová alba "I Got Next", "Return of The Boom Bap", collabs s týpky jako Marley Marl nebo DJ Premiere, účinkování v mnoha filmech a spoluprací na knihách o hip hopové kultuře stejně jako zakládání hnutí na podporu hip hopu známé jako The Temple of Hip Hop. Jeho kult je hlavně o přístupu k celé hip hopové scéně a snaze ignorovat komerci vrůstající do hip hopu od 90. tých let. Jeho prohlášení, že bude žalovat všechna rádia, která budou hrát jeho věci, nesmrdí pózou a jistě nejsme sami, kdo mu to věří.

Hip hop takový, jaký by měl být - syrový, přesný, chytrý a hlavně nekompromisní. Kdo to má rád na tento způsob, je očekáván 17. června v pražském klubu Roxy.

Vstupenky za 450,- Kč + poplatky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal, dále také v NoD za zvýhodněnou cenu 470,- Kč.

Web: http://www.roxy.cz/