Jdi na obsah Jdi na menu

Australská prog-rocková senzace Karnivool zaburácí v Praze!

1. 6. 2014

Live: Karnivool                                             Support: The.Switch

Datum: 18.06.2014                                          Místo: Palác Akropolis, Praha

karnivool-2014.jpgKarnivool (foto - zdroj: palacakropolis.cz)

Před necelým rokem se představili jako předkapela Stone Sour v Lucerně a svým výkonem doslova pozitivně šokovali většinu přihlížejících. Australská senzace Karnivool patří mezi nejlépe hodnocené kapely současné progresivní rockové scény a svůj status potvrdili nejen po boku Stone Sour, ale také na svém aktuálním albu „Asymmetry“, jehož propagaci bude z velké míry věnováno i jejich evropské turné, které se zastaví 18. června v pražském Paláci Akropolis.

Karnivool jsou skupinou, která již nějaký ten čas sbírá zasloužené vavříny v domovské Austrálii, ale na starém kontinentu jsou pro řadu posluchačů tak trochu malou neznámou. Tento stav se však zejména v posledních letech začíná měnit a Karnivool nyní podniknou další frontální útok na Evropu, aby zde propagovali své vynikající nové album „Asymmetry“, které v Austrálii sbírá jednu hudební cenu za druhou.

Karnivool jsou jednou z mála současných kapel, která se neustále snaží posunovat mantinely progresivní rockové hudby a neutápět se v již zavedených šablonách. První úspěch zaznamenali již se svým debutovým albem „Themata“ z roku 2005, ale průlom přinesla až následující deska „Sound Awake“, která Karnivool vystřelila jako kometu. Logickým pokračováním je pak právě nahrávka „Asymmetry“, díky níž jsou Karnivool pasováni do role nástupců kultovních Tool a dalších velikánů alternativní hudby.

O tom, že Karnivool oslovují i tuzemské posluchače, jsme se mohli přesvědčit právě během koncertu v Lucerně, kde se propracovaná hudba Australanů dočkala frenetického ohlasu. Koncert v Praze bude jejich prvním sólovým vystoupením v Česku a i podle dosavadního fanouškovského zájmu se bude jednat o nevšední zážitek.

Jako speciální host se v Akropoli představí dobře známá tuzemská formace The.Switch.

Vstupenky:

  • 450,- Kč – v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 17.06.2014)
  • 490,- Kč v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 18.06.2014)
  • prodej také v síti Ticketpro

Web: http://www.palacakropolis.cz/