Jdi na obsah Jdi na menu

Australští The Preatures se představí v Praze!

4. 1. 2015

Live: The Preatures

Datum: 04.03.2015       Místo: Futurum Music Bar, Praha

the-preatures-2015.jpgThe Preatures (foto - zdroj: thepreatures.com)

The Preatures jsou australská kapela ze Sydney v New South Walesu. Pětičlenná formace vznikla v roce 2010 a jejími členy jsou Isabella Manfredi (zpěv/klávesy), Gideon Bensen (kytara/zpěv), Jack Moffitt (kytara), Thomas Champion (basová kytara) a Luke Davison (bicí). V roce 2013 skupina zvítězila v soutěži Vanda & Young Songwriting Competition s písní „Is This How You Feel?”.

Champion a Moffitt byli kamarádi ze střední školy, s Isabellou Manfredi se seznámili v Australian Institute of Music v roce 2008. Založili kapelu a hráli „špatné převzaté věci od Rolling Stones”, v roce 2010 přibrali Bensena a Davisona a dali si název The Preachers.

V roce 2012 si název pozměnili na The Preatures, aby se vyhnuli soudním sporům s podobně pojmenovanými kapelami, podepsali smlouvu s Mercury Records a vydali EP „Shaking Hands”. Na EP byl singl „Take a Card”, který zazněl v Triple J Unearthed.

V roce 2013 vydali druhé EP „Is This How You Feel?” s dvěma singly „Is This How You Feel?” a „Manic Baby”. Písnička „Is This How You Feel?” se poměrně proslavila, byla jmenována na cenu ARIA Award za Best Pop Release a umístila se devátá v prestižní hitparádě Triple J Hottest 100.

V říjnu 2014 vydala skupina své dlouho očekávané album s názvem „Blue Planet Eyes”.

„Nikdy bychom nechtěli, aby se lidé nudili, když poslouchají naší hudbu,” říká Isabela. „Chtěli jsme desku, při které se budou lidé cítit štastní a přítomní. Na té naší jsou songy, při kterých budete mít pocit, že v následujících třech minutách neexistuje na Zemi žádná jiná píseň, než tu, kterou zrovna slyšíte.”

The Preatures si na jaro naplánovali cestu do Evropy a 4. března budou k vidění v pražském Futurum Music Baru.

Vstupenky za 280,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketportal, Eventim, GoOut.cz a na webu www.musicbar.cz. Na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu budou lístky za 350,- Kč.