Jdi na obsah Jdi na menu

Body Count v čele s Ice-T přivezou nové album Manslaughter!

5. 12. 2014

Live: Body Count feat. Ice-T       

Datum: 17.06.2015                                                              Místo: Roxy, Praha

body-count-2015.jpgBody Count feat. Ice-T (foto - zdroj: roxy.cz)

Všichni lokální gangstaz a trash-metal headz vezměte si své zápisníky na rok 2015 a mačetou si do nich vyryjte jedno velké datum. Do Prahy dorazí 17. června metalová přísnost v podobě kalifornské kapely Body Count v čele s ikonou gangsta rapu, hercem a textařem Ice-T. Jestli máš 99 problému, tak tento to určitě nebude.

Hardcore a trash metaloví Body Count letos oslavili 25 let existence vydáním alba „Manslaughter” a vztyčený prostředníček na všechny strany pokračuje. Kapela, která přišla s crossoverem metalu a rapu, když Rage Against The Machine ještě studovali pod lavicí na střední komunistický Manifest a když hvězdy milénia jako Limp Bizkit nebo Linkin Park kouřili za školou první joint.

Rapper Ice-T a kytarista Ernie C, jako původní členové Body Count, pěti alby postupně zdokonalili crossover mix metalu, trashe, pouličního punku s nekompromisními „hate” texty. Jednoznačným vrcholem je letošní album „Manslaughter”, kdy nenávist ke zkorumpovanému systému, policii a povrchnosti společnosti nepředpokládá kompromis. Už asi nikdy se nebude opakovat situace z roku 1992, kdy skladba „Cop Killer” vzbudila kontroverzi a celostátní nenávist vůči kapele, do které byla zapojena i kancelář presidenta G. W. Bushe, vyvrcholila vyjmutím skladby z alba Body Count a zrušením nahrávací smlouvy u Warner Bros. Nicméně i nové album rozvířilo vody nejen na metalové scéně.

Body Count vede rapper, textař a herec Ice-T, známý svým pravdivým pohledem na život na ulici, na níž vyrůstal a která ho zpočátku živila jako zloděje a pasáka. První gangsta hip hop začal dělat už v roce 1982 a od té doby vydal 8 alb včetně skladeb, které měnily celé hip hopové generace jako „O.G. Original Gangster” nebo „I Must Stand”. Ice-T byl jako první east coast rapper přijat v L.A., kde se stal nejen hip hopovou a metalovou legendou, ale i úspěšným hercem, a to dokonce v roli policisty. Zajímavý paradox.

Připrav si své nejlepší oblečení, protože v očekávaném mosh-pitu ho bude pocta roztrhat. Pokud máš něco proti tomu, tak si to nech pro sebe, protože je ti jasné, co se stane pokud ne.

Vstupenky na koncert za 540,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a GoOut.cz.

Web: www.roxy.cz