Jdi na obsah Jdi na menu

Brazilská metalcorová formace Cardiac zavítá do České republiky!

24. 8. 2014

Live: Cardiac                              Support: Anime Torment, We All Gonna Die

Datum: 12.10.2014                                                 Místo: Klub VoKo, Most

cardiac2014.jpgZdroj: facebook.com/CardiacOficial

V mosteckém klubu VoKo proběhne 12. října koncert s názvem Brazilian Assault, v jehož rámci zde vystoupí brazilská metalcorová formace Cardiac a litoměřické death metalové kapely Anime Torment a We All Gonna Die.

Brazilská metalcorová formace Cardiac vznikla v roce 2007 ve městě Sao Paulo, jejich hudba čerpá ze široké škály hudebních vlivů s cílem naservírovat hutný, ale zároveń technicky perfektní zvuk s jasnou melodií v jejich skladbách.

Skupina odehrála již přes 450 koncertů po celé Brazílii, kde doprovázela veličiny v tomto hudebním ranku jakými jsou např. Killswitch Engage, Underoath, Sepultura, Rufio, Silverstein, Eyes Set to Kill, Love Hate Hero, Longing to Tomorrow is, Boom Boom Kid nebo Reason to Kill.

Cardiac jsou také prezentováni na kompilaci portugalskéího časopisu HornsUP, který je distribuován po celé Evropě.

V říjnu vydají brazilští Cardiac své již druhé regulérní CD, které budou propagovat na svém prvním evropském turné. Fanoušci v České republice budou mít možnost je vidět 12. října v mosteckém klubu VoKo.

Kapela Anime Torment vznikla na podzim roku 2007. Od té doby došlo k několika změnám v sestavě a v lednu 2011 vzniklo EP Sakura, které zakončuje období s dnes již bývalými členy. Na jaře 2011 přichází nový kytarista, s nímž kapela mění radikálně svůj styl, á la The Black Dahlia Murder – moderní death metal.

Za pět let své existence odehráli kluci přes 200 koncertů. Po dvou letech navštívili i několik sousedních zemí. Na jaře 2011 se vydali na své první tour, během které zahráli např. v Holandsku a na podzim téhož roku zavítali do Belgie a na Slovensko. V tuto dobu nahráli singl "Domestication" a poté na jaře 2012 vydávají svůj debut "Deathwish", který jim křtí dánská kapela The Psyke Project. S těmito dánskými řezníky jedou společnou tour, kde nabírají zkušenosti, které předvádějí na letních festivalech. Vrcholem léta je vystoupení na MORu. V této době také kapela pracuje na novém materiálu a připravuje se na společnou tour opět s dánskými The Psyke Project, s nimiž opět projíždějí pár evropských států. Po této tour odchází zakládající člen Jirka a Anime Torment zůstávají ve čtyřech. Na podzim roku 2013 kapela nabírá hostujícího kytaristu Patrika z mladé metalové bandy Swarm a začínají pracovat na novém materiálu, který vychází letos na jaře pod hlavičkou nového labelu Sundeath Rec.

Kapela We All Gonna Die vzniká v létě roku 2008 v sestavě Váňa - voc, Jirka - Guitar, Pepa - Guitar a Vlasta - Keys a snaží se najít někde mezi metalcorem a screamem. Velmi důležité datum pro W.A.G.D. je pak 24. dubna 2010, kdy poprvé vstoupili na pódiová prkna. Kolegy na prvním show jim byli kamarádi Bleeding Entrails a metalcorová banda z  Žatce Beautiful Cafilery.

Kapela složí několik nových skladeb a rychle se vrátí zpět k živým vystoupením, během kterých se jí podaří sdílet pódium i s některými skupinami ze zahraničí - My Autumn (RUS), Novel Of Sin (IT), Drown My Day (POL), Arcadia (IT), Madcult (SK), Unrestrained (USA), Paura (BR), River Card (GB), Inarcadia (AU), All Face Down (AU), Constelation (DE) a Mastic Scum (AU). Na konci léta 2011 přichází poslední změna v sestavě, ovšem ne jak je tomu zvykem, že by někdo kapelu opustil, ale naopak jsou W.A.G.D. opět po letech v šesti. Rozhodnou se totiž přijmout zpěváka Andrease, který rychle do zbytku bandy zapadne a odehraje s ní několik koncertů, na kterých jsou fanoušci masakrováni dvěma zpěvy vpředu, což dělá kapelu zas o něco barvitější. Na jaře roku 2012 formace odjíždí do jižních Čech, do studia Hellsound, kde nahrává své první EP pojmenované "Words Carrying The Plague".

Vstupenky na Brazilian Assault jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro za 149,- Kč.