Jdi na obsah Jdi na menu

Bristolská rocková parta Turbowolf zavítá do Prahy!

14. 1. 2015

Live: Turbowolf 

Datum: 28.04.2015                                   Místo: Klub 007, Praha

turbowolf2015.jpgTurbowolf (foto - zdroj: GoOut.cz)

Turbowolf je rocková kapela z anglického Bristolu. Jejími členy jsou Chris Georgiadis (zpěv/syntezátory), Andy Ghosh (kytara), Lianna Lee Davies (basová kytara) a Blake Davies (bicí). Své debutové album nazvané „Turbowolf” vydali 11. 11. 2011 na labelu Hassle Records.

Média se dosud marně snaží jejich hudbu někam zařadit a označit, především proto, že skupina čerpá z mnoha různých inspiračních zdrojů. Jejich sound zahrnuje prvky rock & rollu, psychedelie, heavy metalu, punk rocku a elektroniky.

Před vydáním svého debutu „Turbowolf” strávili několik let rozvíjením svého hudebního stylu na několika britských turné po boku kapel jako The Eighties Matchbox B-Line Disaster, The Computers, Pulled Apart by Horses a Dinosaur Pile-Up. V roce 2010 jeli evropské turné s kapelami Korn a Dimmu Borgir. Turbowolf jsou také hosty mnoha významných festivalů, jako je např. Download, Sonisphere nebo Great Escape.

V dubnu 2014 Turbowolf představili nový singl „Solid Gold”, který byl k dispozici jako download na webových stránkách časopisu Kerrang, včetně videoklipu k písničce. V říjnu skupina oznámila datum vydání svého druhého alba „Two Hands” (6. dubna 2015).

Turbowolf se svým debutovým albem vyvolali mezi kritiky vlnu nadšení:

Časopis Artrocker dal albu 5/5 a zvolil ho Albem měsíce, s přívlastkem „fascinující”.

Kerrang napsal, že album je „slavné” a „Turbowolf naprosto excelují”. Jejich sound popsal jako „chutnou hustou polévku ze zkresleného boogie rocku, psychedelické divnosti a ostrého pankáčského postoje.

Thrash Hits dal albu 5.5/6 a napsal
„Chce se mi vykřičet z plných plic všechny dojmy z Turbowolf, aby to praštilo do uší všechny lidi na dosah.”

Rock Sound dal desce 8/10 a popsal ji jako „výjimečnou, pořádně špinavou a totálně zábavnou”.

Total Guitar napsal, že deska je
„vpich do paže britského rocku, který vám rozfláká repráky. Nejlepší debut roku.”

Punktastic ocenil album 4.5/5 a napsal
„Turbowolf vytvořili jednu z nejlepších a nejvíc vzrušujících desek poslední doby. Jejich schopnost posouvat své vlivy dál a vytvořit svůj tvořivě jedinečný a zábavný styl je řadí nad jejich vrstevníky.

Sludgefactory dal albu 10/10 a Northern Grit Zine 5/5 a uvedl
„Tenhle debut bristolské kapely, která má ráda psychedelii, je zkrátka úžasný. Každá skladba je jedinečná - tohohle mamuta jménem Turbowolf si dosyta vychutnají fanoušci punku, psychedelie i rocku.”

Vy budete mít příležitost 28. dubna na strahovské Sedmičce.

Vstupenky za 200,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut.cz. Na místě v den koncertu budou lístky za 250,- Kč.