Jdi na obsah Jdi na menu

Britská indie-rocková bomba The 1975 se v říjnu vrací do Prahy!

4. 7. 2014

Live: The 1975

Datum: 21.10.2014                                                   Místo: MeetFactory, Praha

the1975-2014.jpgThe 1975 (foto - zdroj: fource.cz)

Jeden z největších objevů britské indie scény roku 2013 - kapela The 1975 - svůj první český koncert beznadějně vyprodala. Kytarovou smršť doplněnou chytlavými pop nápěvky si tato čtveřice původem z Manchestru přijede zopakovat do Prahy 21. října v rámci svého zatím největšího světového turné.

Po čtyřech EP vydali konečně loni debut s eponymním názvem The 1975, díky kterému zažila kapela raketový vzestup. Předskakovali Muse nebo dokonce i The Rolling Stones. O pár měsíců později v žebříčku prodejnosti ve Velké Británii sestřelili svým debutem z prvního místa i novou desku Nine Inch Nails a nadchli jak kritiky, tak posluchače! I přes náhlý a obrovský úspěch však zůstávají nohama na zemi a v hudbě nehodlají dělat kompromisy.

Všem členům bylo 14 a 15 let, když formace vznikla v roce 2002 jako soutěžní kapela hrající cover-verze známých skladeb. Chvíli na to si všichni uvědomili, že tvořit hudbu je baví víc, než sedět v kanceláři, a když posléze objevili nezměrnou lásku k (synth)popové estetice 80. let, bylo jasno. Nenechali se odradit úskalími hudebního průmyslu, odmítavými a nechápavými labely, a čeští fanoušci si tak jejich koncert mohou užít už podruhé. Neváhejte a doražte v úterý 21. října do pražského klubu MeetFactory.

Vstupenky za 495,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro a Facebooku Fource Entertainment.