Jdi na obsah Jdi na menu

Britský zpěvák James Arthur se příští rok objeví v Praze!

16. 9. 2019

Live: James Arthur 

Datum: 28.01.2020                                     Místo: Forum Karlín, Praha

james-arthur.jpgJames Arthur (foto: Angelika Špicarová)

V roce 2012 se James Arthur stal popovou hvězdou první třídy, když jeho debutový charitativní singl „Impossible” doputoval na první příčku hitparád ve více než padesáti zemích světa. Historicky nejúspěšnější účastník britského X Factoru představí 28. ledna v pražském Foru Karlín třetí album nazvané „You”.

Už během prvních finálových kol devátého ročníku talentové soutěže X Factor bylo jasné, že James Arthur vyniká mezi ostatními soutěžícími. Andělský hlas, schopnost předvádět se na pódiu i skladatelské dovednosti jej zdárně dovedly až do finále. Vítězná píseň „Impossible” (v originále od zpěvačky Shontelle) mu nepřinesla pouze výhru v soutěži, ale také první místo v britské hitparádě a nominaci na Brit Awards. Zakrátko vydal i první eponymní nahrávku s hostující Emeli Sandé nebo producentem Naughty Boyem.

V roce 2016 se James Arthur připomněl světu druhou deskou „Back From The Edge”, která doputovala na první místo britské hitparády. Pojednává o vypořádání se z šoku z raketové slávy a oproti debutu se na ní James Arthur podílel více autorsky. Singl „Say You Won't Let Go” se stal šestnáctou nejúspěšnější písní na Spotify vůbec a dostal se tak mezi čtyřicet skladeb, které kdy překonaly hranici miliardy streamů.

Na letošní rok chystá zpěvák novinku „You”. „Tentokrát se nejedná o autobiografickou nahrávku. You je deskou pro mé fanoušky, je jenom o nich,” prozradil interpret. „You” vyjde 18. října a mezi hosty se na novince objeví americký rapper Ty Dolla $ign nebo bubeník Blink-182 Travis Barker. Na album James Arthur láká songem „Treehouse” pojednávajícím o bezpečném místě, kam nedolehnou všední starosti. „Je v pohodě nebýt v pohodě, občas to chce vypnout a zmizet někam pryč,” komentuje píseň její autor.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici na fource.cz nebo v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketmaster za 890,- Kč.