Jdi na obsah Jdi na menu

Britští Goldfrapp přijedou popřát Roxy k 25. narozeninám!

30. 6. 2017

Live: Goldfrapp

Datum: 23.10.2017                                                        Místo: Roxy, Praha

goldfrapp_2017.jpgGoldfrapp (foto - zdroj: roxy.cz)

Pětadvacáté narozeniny pražského klubu Roxy BE25 budou tento rok ještě výraznější, než jste byli z minulých let zvyklí - deset dní plných koncertů, parties, divadel a performancí v prostorách Roxy a NoD.

Prvním headlinerem říjnové oslavy je legendární londýnské elektronické duo a hudební chameleoni Goldfrapp. Letos vydali očekávané sedmé album „Silver Eye” a 23. října nás, jak u nich bývá zvykem, vezmou na emotivní cestu, která ovšem není pro každého. Bude se snít a bude se i tančit.

Málokterá britská kapela prozkoumala na svých deskách tak širokou paletu pocitů a hudebních stylů jako právě Goldfrapp. Londýnské duo Alison Goldfrapp a Will Gregory má za sebou vydání už sedmé studiové nahrávky a je o nich všeobecně známo, že neradi zůstávají na místě. V průběhu času se posunuli od glam rocku (album „Black Cherry”) přes osmdesátkový synth-pop („Head First”) k downtempu („Seventh Tree”) a zpět k tanečnímu elektronickému zvuku („Tales Of Us”). Obecně se na Goldfrapp pohlíží jako na jednu z kultovních elektronických skupin, což dokazují i nominace na prestižní Mercury Prize a Grammy Awards.

Nová deska „Silver Eye” se drží toho, co jde Goldfrapp nejlépe. Taneční nálady stěžejního singlu „Anymore” střídají snové skladby jako „Zodiack Black” nebo závěrečná epická kompozice „Ocean”. Oba dva často popisují svou hudbu jako „výpravný vizuální zážitek”, který má vyvolávat v posluchačích odvážné představy, a stejným přístupem vznikalo i letošní album. „Silver Eye” získalo řadu skvělých recenzí nejen v Anglii, ale i v České republice.

V současnosti jedou Goldfrapp k aktuální desce světové turné a česká zastávka bude právě v rámci dvacátých pátých narozenin klubu Roxy, v pondělí 23. října.

Vstupenky na pražský koncert Goldfrapp jsou k dispozici za 530,- Kč + poplatky v sítích GoOut.cz a Ticketpro.