Jdi na obsah Jdi na menu

Britští Touch and Go se vrací po pěti letech do Prahy!

8. 1. 2015

Live: Touch and Go            

Datum: 14.01.2015                             Místo: Palác Akropolis, Praha

touchandgo2015.jpgTouch and Go (foto - zdroj: palacakropolis.cz)

Zatím jediný koncert Touch and Go v Praze se vyprodal během čtrnácti dnů. Pokud jste tehdy nesehnali lístek, pak máte konečně další šanci.

Po pěti letech se do Paláce Akropolis vrací britský jazz-popový ansámbl Touch and Go, který se proslavil na konci devadesátých let šlágrem „Would You?”. Spíše než kapela jednoho hitu je ale projekt dvorního skladatele BBC Davida Lowea považovaný za klasiky v míchání elektronických beatů a jazzových samplů a dnes také jako předchůdce populární electro-swingové vlny. Jeho protagonisté – zpěvačka Vanessa Lancaster a trumpetista James Lynch dorazí s kapelou 14. ledna do Prahy představit své nové album „That´s It”.

Na některé písničky se prostě nezapomíná. Když se v listopadu 1998 ozval do energického jazzového groove svůdný dívčí hlas s větami „I've noticed you around. I find you very attractive. Would you… go to bed with me?” následovaný splašeným sólem na trumpetu, otřásly se pod útokem nepravděpodobného hitu globální hitparády. Singl projektu Touch and Go si tehdy koupilo půl milionu lidí a i když už v Temži od té doby proteklo hodně vody, skladba se dodnes hraje v klubech, v televizních reklamách nebo seriálech – naposledy třeba v americké verzi série „Queer As Folk”. Skladba byla tak populární, že to původně jednorázový projekt Touch and Go donutilo k transformaci v regulérní kapelu, která v roce 1999 vydala desku „I Find You Very Attractive” s dalšími klasikami jako „Straight To Number One” nebo „Tango In Harlem”. Od té doby také Touch and Go se svým mixem latinskoamerického jazzu a elektronických beatů koncertují po celém světě.

V pozadí Touch and Go stojí skladatel David Lowe, jehož znělky či melodie jsou nedílnou součástí dějin britské BBC. V době, kdy se „Would You?” usadilo na čísle tři britského žebříčku bylo možné slyšet jeho kompozice hned v třinácti pořadech britské státní televize, včetně znělky hlavních zpráv. Před dvěma lety se také podílel na hudbě k londýnské Olympiádě, například pro účel medailového ceremoniálu zremixoval Vangelisovy „Chariots Of Fire”. Hit „Would You?” napsal společně s veteránem britské hudební publicistiky Charlie Gillettem a Gordonem Nelkim, majitelem vydavatelství Oval Records. Inspirovali se u něj klasikami latinskoamerického jazzu, z něhož si skladba vypůjčuje bezstarostnou idylickou atmosféru. Výraznou melodii hraje na trumpetu James Lynch, velký talent britského jazzu, který spolupracoval s takovými jmény jako jsou Robbie Williams, Missy Elliot, The Matthew Herbert Big Band nebo Dizzie Rascal.

Kdo je majitelkou toho sladkého hlasu, který svůdně láká posluchače do lože? Vanessa Lancaster, modelka, herečka, dabérka a také někdejší vokalistka Urban Species, kterou slavný text napadl při pokusu „vymyslet co možná nejšílenější větu”. Co nejprve vypadalo jako krátká epizodka se po úspěchu singlu „Would You?” stalo nedílnou součástí jejího života. Vanessa, David a James pak převzali projekt Touch and Go pod svoje křídla, napsali většinu materiálu na album a pod jeho hlavičkou také hojně koncertují. V Praze se představí 14. ledna jako kvintet, který rozhýbe Palác Akropolis na večírku konaném v rámci EuroConnections.

Pohodová atmosféra zlaté éry klubové kultury i exotické sny o věčném létě, to bude koncert Touch and Go. Jejich apelu „Would You?” prostě nejde odolat.

Vstupenky:

  • 460,- Kč – v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 13.01.2015)
  • 550,- Kč – v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 14.01.2015)
  • prodej také v síti Ticketpro

Web: www.palacakropolis.cz