Jdi na obsah Jdi na menu

Brooklynští The Antlers představí v Praze novou desku!

8. 10. 2014

Live: The Antlers                        Support: Marika Hackman       

Datum: 15.10.2014                             Místo: Lucerna Music Bar, Praha

the_antlers_2014.jpgThe Antlers (foto - zdroj: musicbar.cz)

Brooklynská alternativní rocková skupina The Antlers způsobila tichou revoluci v myšlenkách a zvuku svými působivými a často strašidelnými příběhy lidských emocí.

Na svém pátém albu „Familiars” The Antlers (zpěvák / kytarista Peter Silberman, multiinstrumentalista Darby Cicci a bubeník Michael Lerner) završili svou pouť, kterou začali albem „Hospice” z roku 2009 a pokračovali na dalších dvou albech „Burst Apart” a „Undersea”, na kterých trio bloudilo labyrintem strachu, pochyb, lásky a ztráty za doprovodu vrstevnatých písní, které měly úžasnou atmosféru a sílu. 

Nové album je tématicky nadějnější než předešlé desky - zoufalství vyprchává a devět písní alba, které vznikalo přes rok a půl, je odehráno s nesmírnou vervou.

„Familiars” je pokračováním emocionální a duchovní cesty Antlers, zvuků, které rezonují v srdci a arytmického beatu Lernerových bicích. Chór dechů v písničkách působí jako druhý hlas.

„Familiars” obsahuje poselství - je andělem strážným, vaším stínem, vaším vědomím.

Pokud by nastala chvíle, kdy byste si připadali ztraceni a viděli jste se svýma očima, mohli byste si dát nějakou radu a ozářit svou situaci jasným světlem, jaké by to bylo? Ptá se Silberman.

„Familiars” nejen ukazuje, jaké by to bylo, ale předvádí, jak toho prostřednictvím devíti písní dosáhnout.

Album bylo nahráváno ve studiu skupiny v Brooklynu v New Yorku a představuje další vývoj v tvořivém procesu a v muzikantství jejích členů.

Byli jsme úplně posedlí několika staršími deskami - Journey in Satchidananda od Alice Coltrane, The Black Saint and The Sinner Lady od Charlese Minguse a Bitches Brew od Milese Davise, říká Silberman. V kontextu začátku nahrávání představovaly takřka duchovní sebereflexi, opakování témat fugy a svobodu použít prostý objev jako konečné dílo.

Chtěli jsme se spojit s humanitou hudby minulosti, dodává Silberman. Zachytit půvab a srdce, které jsou v těchto vystoupeních.

The Antlers natočili soulovou desku v nejryzejším významu toho slova. Desku, která je schopna vyjádřit neviděné. Metafyziku za vší tou fyzikou. Po prvním singlu „Palace” zveřejnili i druhý song Hotel a před nedávnem skladbu „Refuge”.

The Antlers zahrají 15. října v pražském Lucerna Music Baru. Jako support vystoupí talentovaná britská zpěvačka Marika Hackman.

Vstupenky za 350,- Kč jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim + poplatky prodejce. 

Web klubu: lucerna.musicbar.cz