Jdi na obsah Jdi na menu

Brutální rapperka Angel Haze přijede poprvé do Prahy!

5. 11. 2015

Live: Angel Haze

Datum: 02.02.2016                          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

angel-haze-2015.jpgAngel Haze (foto - zdroj: GoOut.cz)

Je to nový. Je to čerstvý. Je to krásný. Je to strašně dobrý. Je to čerstvá krev. Kape z toho krev. Co to je? Angel Haze!

To už tady bylo? Návrat? Nostalgie? Osvědčený recept? Jistota?… Tak nic z toho pro vás dneska opravdu nemáme. Nebylo to u nás, kde z top rapperek viděla klubová pódia maximálně Rye Rye a Kid Sister. Ale nebylo to ani ve světě. Angel Haze je skutečný originál v jakémkoliv kontextu.

Pokud hledáš někoho, kdo je fresh a sexy. Kdo provokuje oko, ucho i hlavu. Kdo rýmy plive jako Spitfire z rozžhavený hlavně. A především: někoho, koho jsi tu ještě nikdy neviděl, jsi tu správně. V klidu se usaď, zbrklej buď až odpálíš purple haze na oslavu prvního konciku Angel Haze v Praze!

Je to tak. Angel Haze. Krasavice, která si jede v onikání. Osobnost s elektrizujícím, trochu nervózním vibem. Vedle zářezů na pažbě má i pár na zápěstích. Je upřímná, až to bolí. Ve světě syntetických, polystyrénových rapperek bez chuti a zápachu živočišně pulsuje. Je jak špinavý zlato. Žije kouzlem okamžiku. Čím byste žili vy, kdybyste vyrostli v sektě, kde bylo zakázáno vedle v podstatě všeho vlastně úplně všechno? Měli za sebou znásilnění i sebepoškozování? Mohli byste jít na terapii nebo nechat udělat tenhle džob vaší brutálně upřímnou muziku.

Emocí má k dispozici vážně barevnou paletu. Od křiklavé bolesti a temných vizí, přes slaďárnu beznadějného romantika po battle rapy jak beranidlo – tupých, ale velmi úderných. Styl, ke kterému sama říká: „Je třeba trénovat svojí pusu, aby se takhle hejbala a zároveň se ti nezasekla sanice.”, ten už je úplně jinde.

Kdo ale vlastně je Angel Haze? Queer hrdinka? Ta, co nesnáší, když o ní mluví jako o „ní”? Ta, co měla beef s Azealií Banks? Ta, co nejede ve světě, který je černobílý, bipolární a dvoupohlavní? Ta, co randí s dcerou Kim Basinger – Ireland Baldwin? Ta, co nechala bouchnout festivaly Splash nebo Glastonbury? Ta, která vypouštěla 30 dní před vydáním alba každej den novej freestyle? Ta, co s punkáčskou náturou poslala k šípku svůj label a leakla celý album ještě před vydáním? Jistá je jediná věc – jedna z nejzajímavějších osobností, která se v muzice objevila za poslední léta.

Virtuální views nebo online haló je těžko čitelné a vykladatelné haló. Ale bronz v prestižním žebříčku Sound of 2013 od BBC. Fakt, že klip k „Battle Cry” loni nafasoval nominaci na cenu VMA za Nejlepší video se sociálním poselstvím. A další nominace v kategorii Best female hip hop artist čekala na cenách BET… To už jsou relativně „hmatatelnější” úspěchy. Žádnej zatuchlej „zasloužilej umělec”, ale zároveň ani někdo bez historie s bublinou tak čerstvou, že by mohl jeden pochybovat, jestli zase nesplaskne, než se sem konečně dostane. Angel Haze je prostě křupavě čerstvá.

S novým mixtapem „Back To The Woods”, neuvěřitelným charisma, brutální upřímností a mocným stylem dorazí Angel Haze v úterý 2. února do pražského Lucerna Music Baru. Piš si do diáře, ať si to „špinavý zlato” nepřipadá jak perly hozený sviním.

Vstupenky jsou k dispozici za 320,- Kč (+ poplatky) na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků) na webu musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketportal, Ticketpro a Eventim. Na místě v den koncertu budou lístky za 400,- Kč.