Jdi na obsah Jdi na menu

Charismatický Ryan Keen se vrátí do Prahy na samostatný koncert!

10. 6. 2015

Live: Ryan Keen        

Datum: 19.10.2015                                                                Místo: Rock Café, Praha

ryan-keen-2015.jpgRyan Keen (foto - zdroj: Charm Music)

V únoru letošního roku si Ryan Keen svým prvním vystoupením v České republice získal mnohé tuzemské fanoušky, když v pražské Tipsport Areně předskakoval Edu Sheeranovi. Na podzim se do naší metropole vrátí na samostatný koncert, který odehraje 19. října v klubu Rock Café. 

Britský zpěvák a písničkář s vřelým zvučným hlasem Ryan Keen, který hraje na kytaru téměř jako virtuóz, ve své hudební tvorbě kombinuje prvky folku, blues i akustické hudby.

Ryan Keen se narodil v roce 1987 v městečku Totnes v britském hrabství Devon. Když vyrůstal, poslouchal hudbu nejrůznějších žánrů - od folkové muziky Nicka Drakea a Johna Renbourna, přes hudbu bluesových legend jako BB King, až po kytarového krále Erica Claptona či Buena Vista Social Club. Nevyhnulo se mu dokonce ani hip-hopové období.

Za svůj největší hudební vzor ovšem označuje Johna Lennona a první dvě alba skupiny Coldplay jsou podle něj jednoduše „geniální”. V tvorbě Ryana Keena se výrazně promítá také španělská kytara, hlavně pak flamenco. 

Všechny tyto vlivy jsou v jeho autorských skladbách dobře rozpoznatelné.

Už v době studií na Westminsterské univerzitě vystupoval a skládal písničky pro jiné muzikanty.

Na začátek roku 2010 začal společně s Joshem Friendem z dubstepové formace Modestep připravovat debutové EP. Dal mu název „Aiming For The Sun” a nahrál na něj čtyři skladby. Desku vydal vlastním nákladem a několik stovek kopií prodal na koncertech.

Výrazný posun v jeho kariéře nastal, když vyhrál soutěž, která mu umožnila představit se v březnu 2011 na přehlídce South by South West v americkém Texasu. Následně podepsal smlouvu se společností Imagem a našel si management. Díky tomu mohl přestat chodit do běžné práce a začít se naplno věnovat hudbě.

V říjnu téhož roku dostal nabídku vyrazit na turné s budoucí hvězdou Edem Sheeranem.

V lednu 2012 natočil EP „Focus” s písničkami „Orelia”, „See Me Now” a „In My Mind”. Nahrávka měla úspěch a otevřela Ryanu Keenovi cestu k vystoupením na řadě velkých letních festivalů. Například rapper Plan B ho angažoval jako předskokana na iTunes festivalu, kde byl Ryan jediným umělcem bez smlouvy s velkým vydavatelstvím.

Jako další krok v hudební kariéře natočil live EP „Back To The Ocean”, který obsahuje i duet s Newtonem Faulknerem.

Ryan Keen pak vyrazil i na samostatné turné a měl možnost vystoupit v londýnské Royal Albert Hall před popovou hvězdou Leonou Lewis.

Debutové plnohodnotné studiové album „Room For Light” vydal 23. září 2013.

Ryan Keen je neúnavným interpretem, který během čtrnácti měsíců dokázal odehrát 260 koncertů, na Twitteru ho sleduje řada hvězd včetně Eda Sheerana a Harryho Stylese z One Direction, spolupracoval s předními producenty, k nimž patří i The Nexus (Lana Del Rey) nebo Fink (John Legend, Pro Green).

Hudební kritici Ryanu Keenovi předpovídají velkou budoucnost. Fanoušky pak na koncertech dokáže odzbrojit milým projevem, vstřícným přístupem a přirozeným kouzlem osobnosti. Navíc jim obvykle rád věnuje hodně času i před vystoupeními a po nich, kdy si s příznivci ochotně rád povídá a fotí se s nimi.

Na pražském koncertě tohoto talentovaného britského písničkáře v klubovém prostředí Rock Café navíc zazní nové skladby, které by se měly objevit na jeho připravovaném druhém studiovém albu.

Vstupenky jsou k dispozici za 190,- Kč v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro. Na místě v den koncertu budou lístky za 250,- Kč.

Pořadatel: www.charmmusic.cz