Jdi na obsah Jdi na menu

Diva nezávislého písničkářství Chelsea Wolfe přijede do Prahy!

30. 3. 2017

Live: Chelsea Wolfe                    Support: Wear Your Wounds

Datum: 26.04.2017                                         Místo: Futurum Music Bar, Praha

chelsea-wolfe_2017.jpgChelsea Wolfe (foto - zdroj: facebook.com)

Do Prahy se 26. dubna i se svou kapelou vrátí americká skladatelka a písničkářka Chelsea Wolfe. Jedná se o její šestou návštěvu České republiky. Na podzim roku 2015 svou hlasitou produkcí bezmála zbořila beznadějně vyprodané Divadlo Dobeška, v srpnu 2016 pak v neméně velkém stylu uzavřela první den festivalu Brutal Assault v Jaroměři.

Na svém kontě má Chelsea Wolfe pět dlouhohrajících desek, poslední z nich „Abyss” vyšla v roce 2015. Jedná se o její zatím nejhutnější a nejhlasitější album, které se dá charakterizovat jako vyvážený mix elektroniky a doom metalu. Chelsea Wolfe však nezapře ani své kořeny v temném folku a pěvecké kvality jasně září i přes stěnu kytar, bicích a samplů.

„Problémy se sny a spánkem mě pronásledují celý život,” komentuje Chelsea Wolfe hlavní inspiraci stojící za její hudbou. Ta popisuje momenty, kdy spánek namísto vytouženého odpočinku a úniku před nelítostnou denní realitou nabízí pouze neklidné snění a paralýzu. Na „Abyss” se jí podařilo znovu o něco lépe otisknout bitvu člověka zmítaného mezi frustrujícím denním životem a jen zdánlivě klidnějším spánkem, a nahrávka je tak jasným důkazem, proč se z ní stala jedna z nejzajímavějších skladatelek tohoto desetiletí. Nadcházející evropské miniturné uzavře cyklus koncertů k desce „Abyss”.

Wear Your Wounds, kteří vystoupí jako předkapela, jsou výsledkem několikaletého domácího nahrávání frontmana Converge Jacoba Bannona. Na debutovém albu, které má 7. dubna vyjít u Deathwish, s ním spolupracovali Kurt Ballou (Converge), Mike McKenzie (The Red Chord, Stomach Earth, Unraveller), Chris Maggio (Sleigh Bells, Trap Them, Coliseum) a Sean Martin (Hatebreed, Cage, Kid Cudi, Twitching Tongues). Společně vytvořili silnou desku, která není podobná ničemu, co předtím tvořili individuálně. Deset emotivních skladeb, které tíhnou spíše k pomalejší a epické tvorbě Converge nebo Bannonově předchozí práci se Supermachiner.

V dubnu zahrají Wear Your Wounds na Roadburn festivalu v Tilburgu a v rámci turné zavítají též do Prahy. K Bannonovi se připojí Mike McKenzie (The Red Chord, Stomach Earth, Unraveller), Chris Maggio (Sleigh Bells, Trap Them, Coliseum), Adam McGrath (Cave In, Zozobra, Nomad Stones) a Sean Martin (Hatebreed, Cage, Kid Cudi, Twitching Tongues). Support, jaký byste si neměli nechat ujít.

Vstupenky na pražské vystoupení Chelsea Wolfe jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal za 460,- Kč. Na místě v den koncertu budou lístky za 500,- Kč.