Jdi na obsah Jdi na menu

Do Prahy zavítá belgické duo Joy Wellboy!

13. 7. 2015

Live: Joy Wellboy          

Datum: 28.09.2015                      Místo: Roxy, Praha

joywellboy2015.jpgJoy Wellboy (foto - zdroj: GoOut.cz)

Dokáží spojit to, co milujete na sterilním zvuku syntetizátorů a syrových kytarových strunách. Jakkoli odosobněně tohle spojení může znít Joy Wellboy z něj vytváří dokonale intimní atmosféru.

Jemný vokál Joy Adegoke a chraplavý bariton Wima Janssense společně propojují dva rozdílné vesmíry a vytváří na pódiu hudební kouzlo, které si začíná podmaňovat světovou hudební scénu.

Joy Wellboy, partneři v umění i životě, začali společně tvořit v roce 2009 v jejich rodném městě Bruselu. Atmosféru prvního alba ovlivnila cesta po Kalifornii. Debutové album „Yorokobi’s Mantra” vyšlo pod hlavičkou labelu Bpitch Control v roce 2013 a jeho úspěch jim zajistil místo na pódiu s kapelami jako Alt-J, Morcheeba, Sohn nebo We Have Band.

Druhé album už nahráli v Berlíně a zní jako soundtrack k jejich soukromé svatbě. Ucelenost a zároveň různorodost tohoto alba v sobě ukrývá vše, co chcete slyšet na kvalitním popovém albu. Elektronické beaty se jemně tulí k šansonu, slyšíte milostnou píseň tanečního parketu, srdcervoucí duet nebo pomalou taneční baladu na věčnost. „Je to album temných hymen nové vlny, povznášející postkrautové a stinných synťákové songy na řemeslo, které je zatraceně bezchybné.” (Dj mag 9,5/10)

Opět platí, že máte možnost vidět ojedinělé zjevení a vycházející hvězdu té kvalitní části popové scény.

Vstupné na koncert belgické dvojice Joy Wellboy, který proběhne 28. září v pražském klubu Roxy, je zdarma.