Jdi na obsah Jdi na menu

Do Prahy zavítá osobitá hudebnice Karin Park!

9. 4. 2015

Live: Karin Park                       

Datum: 14.05.2015                Místo: Palác Akropolis, Praha

karinpark2015.jpgKarin Park (foto - zdroj: Palác Akropolis)

Ze severu Evropy dnes proudí na blogy a podcasty zástupy hudebníků kombinujících elektroniku a temný pop. Jednou z prvních hvězd, které takto pronikly do povědomí fanoušků, byla už v druhé polovině minulé dekády švédsko-norská hudebnice Karin Park. Od rádiového pop-rocku svých začátků se rychle odrazila k budování osobité estetiky inspirované gotickým rockem. Vydala pět desek a od roku 2010 se o ni stará americký label State Of The Eye. V polovině května se po dvou letech vrátí do Prahy představit nové album nazvané příznačně „Apocalyptic Pop”.

Karin Park vyrostla ve vesničce v temných švédských lesech v nábožensky silně založené rodině, přesto od útlého dětství šla za svým snem – stát se umělkyní. Přestěhovala se do norského Bergenu, který byl na začátku tisíciletí epicentrem indie-popové vlny a uspěla hned debutovým albem „Superworldunknown” z roku 2004. Za ně získala dvě nominace na výroční ceny Spellemannprisen a odnesla si konkurenční Lydverketprisen jako objev roku. Prosluněné pop-rockové písničkářství jejího debutu ale vzalo za své hned na druhém studiovém albu „Change Your Mind” z roku 2006. Temný atmosférický electro pop prozrazoval vlivy The Knife a Fever Ray. Karin Park si díky němu poprvé všimla i zahraniční hudební média.

Ještě silnější ohlas mělo následné album „Ashes To Gold” (2009), pod nímž je podepsaný i Fredrik Saroea z kultovních norských Datarock. „Highwire Poetry” (2012) pro změnu vznikalo v kolaboraci se švédským producentem Christofferem Bergem, který předtím pomáhal najít temný zvuk The Knife i Massive Attack.

Nejnovější položka v její diskografii – jarní novinka „Apocalyptic Pop” – je její dosud nejintrovertnější deska a míchá nezaměnitelný hlas s náladovou elektronikou, industriálem, dubstepem a synth-popem. Deska připomíná ponor do nejtemnějších zákoutí duše, Karin Park ale rozhodně nezapomíná ani na svůj mimořádný talent napsat epickou popovou melodii, která dokáže transcendovat všechnu temnotu.

Její autorský rukopis je ostatně velmi žádaný i mimo elektronický žánr – před dvěma lety zvítězila její skladba pro zpěvačku Margareth Berger v soutěži Melodi Grand Prix a mohla tak reprezentovat Norsko v písňové soutěži Eurovize. Vybojovala zde čtvrté místo – historicky nejlepší umístění pro zemi. Karin Park občas také působí jako modelka nebo herečka, zahrála si třeba v horroru „Hidden”.

Do Paláce Akropolis přijede Karin Park jako osobitá hudebnice, jejíž temné a epické skladby rozehrávají nejhlubší lidské emoce.

Vstupenky:

  • 350,- Kč – v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 13.05.2015)
  • 420,- Kč – v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 14.05.2015)
  • prodej také v síti Ticketpro

Web: palacakropolis.cz