Jdi na obsah Jdi na menu

Do Prahy zavítají Man Without Country z Walesu!

12. 5. 2015

Live: Man Without Country

Datum: 24.05.2015                Místo: Futurum Music Bar, Praha

manwithoutcountry-2015.jpgMan Without Country (foto - zdroj: nbhap.com)

Man Without Country z Walesu nejsou ani typická elektronická kapela, ani nějaká průměrná skupina. Ne že by byli elektroničtí nebo průměrní, jen je to trochu složitější. V době, kdy se žánrové hranice stírají, Ryan James a Tomas Greenhalf spojují svou lásku k nezapomenutelným melodiím, Jamesův hypnotický křehký hlas a elektronickou preciznost ve znamenitý sound svého nového alba „Maximum Entropy”.

Jakkoliv jsou jejich skladby nepředvídatelné, Man Without Country na své desce znějí, jako kdyby namíchali Two Door Cinema Club a Band Of Skulls s Mobym, Miike Snow a Active Child.

V jistém ohledu jsou Man Without Country tradiční kapelou - James a Greenhalf mají mentalitu party těch nejlepších hudebních skupin. Jsou kamarádi od doby, kdy se potkali na univerzitě v Glamorganu, společně sdílejí suchý duchaplný humor a vášeň pro vše eklektické. „Milujeme kapely jako Blonde Redhead a The National,” říká Greenhalf. „Elektronické projekty jako Trentemøller, Daniel Avery a Son Lux by také mohly být považovány za inspirativní, co se týče zvuku našeho alba.”

V songu „Laws Of Motion” zpívá stálá zpěvačka M83 - White Sea (Morgan Kibby) a James s Greenhalfem jsou z jejího mírně strašidelného hlasu naprosto nadšeni.

James se jako zpěvák mimo jiné také objevuje na singlu Röyksopp nazvaném „Sordid Affair” z jejich posledního alba „The Inevitable End”. Vydal se před časem do města Bergen za Torbjørnem Brundtlandem a Sveinem Bergem, kde nahráli jeho vokály. Na desce „The Inevitable End” kromě Jamese zpívají i další umělci - Robyn, Susanne Sundfør a Jamie McDermott z The Irrepressibles.

Po svém albovém debutu nazvaném „Foe” se Man Without Country stali výkonnou live jednotkou, která vystupovala na Berlin Festivalu po boku Editors a Moderat. Po předskakování M83 se vydali na dlouhé samostatné americké turné.

Jejich druhé album „Maximum Entropy” je pro Man Without Country nepochybně velký krok vpřed, který je posouvá mezi jejich někdejší vzory a možná ještě dál. „Chceme se i nadále rozvíjet a růst jako muzikanti i skladatelé,” vysvětluje Greenhalf.

Jak se to Man Without Country podařilo, se můžete přesvědčit i vy sami, neboť kapela se po necelých dvou letech vrátí do Prahy, aby 24. května odehrála svůj koncert ve Futurum Music Baru.

Vstupenky za 250,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a GoOut.cz. Na místě v den koncertu budou lístky za 300,- Kč.