Jdi na obsah Jdi na menu

Elektro-rockový král youtube Awolnation vystoupí poprvé v Praze!

14. 4. 2014

Live: Awolnation 

Datum: 11.06.2014                        Místo: Lucerna Music Bar, Praha

awolnation_2014.jpgAwolnation (foto - zdroj: ireport.cz)

Americká elektro-rocková kapela Awolnation, v jejímž čele stojí zpěvák a skladatel Aaron Bruno, se v červnu poprvé podívá do Prahy. Autor megahitu "Sail" vystoupí ve středu 11. června v Lucerna Music Baru v rámci koncertní série Excelent Jukebox. 

Název Awolnation pochází od přezdívky, kterou měl Bruno v době středoškolských studií. V roce 2009 oslovilo Bruna nahrávací studio Red Bull Records s možností vytvořit vlastní hudební projekt. Ze spolupráce se zrodilo EP "Back To Earth" a později veleúspěšné album "Megalithic Symphony". To získalo trojitou platinovou desku - možná i proto, že jeho součástí je obrovský hit s názvem "Sail". 

"Sail" byl původně vydán v lednu 2011, do širšího povědomí se ale dostal až rok poté, a to díky neoficiálnímu videu z dílny jedné nezávislé filmařky. Videoklip s teenagerkou zpívající v dešti obletěl celý svět a dodnes na YouTube získal přes sto miliónů shlédnutí. Ke hvězdnému úspěchu pak stačil už jenom kousek. Poté, co se singl objevil v seriálu Dr. House nebo v reklamě na Nokii, si ho vzaly do repertoáru takové hvězdy jako Macy Gray nebo Kendrick Lamar. 

Awolnation ale nezahálí a pilně připravuje novou desku. První ochutnávky už jsou na světě - na jaře loňského roku vyšel nový singl "ThisKidsNotAlright" a v závěsu následoval další track s názvem "Some Kind of Joke", který se objevil na soundtracku ke třetímu dílu Iron Mana. Hudební kritici předpovídají Awolnation velkou budoucnost a jako zásadní důvod uvádějí i jejich precizní živá vystoupení. 

Nenechte si proto ujít koncert Awolnation v čele s Aaronem Brunem, který se koná ve středu 11. června v Lucerna Music Baru jako další z koncertní série Excelent Jukebox.

Vstupenky za 550,- Kč jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketpro.