Jdi na obsah Jdi na menu

Excelent Jukebox: do Prahy se přijede podívat skvělý Gramatik!

15. 8. 2014

Live: Gramatik

Datum: 17.11.2014                                           Místo: Lucerna Music Bar, Praha

gramatik2014.jpg

Slovinský umělec Gramatik se přijede představit do České republiky v rámci koncertní série Excelent Jukebox, kterou pro fanoušky té nejlepší hudby připravují Fource Entertainment a Gambrinus Excelent v pražském Lucerna Music Baru. Show plná skvělé elektronické, hiphopově ambientní i dubstepové hudby proběhne 17. listopadu právě v Lucerna Music Baru.

Slovinec Denis Jasarevic žije v USA a vystupuje pod uměleckým jménem Gramatik. Je znám svým neotřelým přístupem jak k hudbě, tak i k jednotlivým videoklipům, které ke svým skladbám natáčí - a nutno říct, že se jedná o opravdu profesionální tvorbu. Do České republiky zavítá poprvé - v rámci turné, které představí jeho poslední album vydané letos s názvem „The Age of Reason“. Celé album je možné zdarma vyslechnout jak na umělcově SoundCloudu, tak i na Youtube. Gramatik je totiž, atypicky pro hudební odvětví, velkým zastáncem volného sdílení souborů včetně hudby.

“Moje poslední EPčko se jmenuje #digitalfreedom. Jako umělec, kterej postavil celou svoji kariéru na volnym sdílení dat jsem se rozhodl věnovat tohle EPčko právě boji za svobodnej internet - boji proti cenzuře internetu, o který je poslední dobou tak moc slyšet. Proti všem těm mezinárodním smlouvám typu ACTA/SOPA/PIPA, který se snažej na celosvětový úrovni totálně paralyzovat internet, takže tohle EPčko jde na podporu vědomí o týhle situaci! Všechny je odmítněte, nikdy nepřestávejte sdílet, internet je náš svět, naše digitální svoboda!” nechal se Gramatik nebojácně slyšet. Touto hláškou pravděpodobně vystihl myšlenky mnoha dalších v tomto i jiných odvětvích, kteří se však bojí z různých důvodů své názory sdílet veřejně.

S albem „The Age of Reason“, Gramatik předvádí svůj hudební růst popírající škatulky žánrů a boří nudný status quo elektronické taneční hudby, přetvářejíc ji na unikátní zvuk, který známe jako tvorbu onoho DJ a producenta, Gramatika.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro a na Facebooku Fource Entertainment v ceně 395.- Kč + poplatky. O tuhle várku hudby nemůžete přijít!

Pořadatel: www.fource.cz