Jdi na obsah Jdi na menu

Excentrický Darwin Deez se objeví poprvé v Praze!

30. 7. 2015

Live: Darwin Deez        

Datum: 06.11.2015                         Místo: Chapeau Rouge, Praha

darwin-deez-2015.jpgDarwin Deez (foto - zdroj: facebook.com)

Darwin Deez vydává po dvou letech nové album „Double Down”, s nímž vyrazí na evropské turné. Se svou kapelou zahraje i v pražském Chapeau Rouge, a to v pátek 6. listopadu.

Těšit se tak můžeme na krásný indie rock skloubený s písničkářstvím. Výrazné a zapamatovatelné refrény vám budou jistě ještě dlouho doznívat v hlavě.

Darwin Deez ve své kariéře vyzkoušel hodně věcí. Stepoval, rapoval, produkoval jungle, hrál na kytaru bez strun a účastnil se open mic večerů. Všechny tyto zkušenosti zúročil na svém debutu „Darwin Deez” z roku 2010, kterému se v Anglii dostalo velmi vřelého přijetí. Singly jako „Radar Detector” nebo „Constellations” se umisťovaly na předních příčkách indie hitparád.

Darwin si osvojil velmi jednoduchý hudební výraz stojící na kytaře, minimalistických bicích a výrazné vokální lince, která je jednoznačně jeho poznávacím znamením. Stejně tak zaujme i svými texty, velmi jednoduchými, prostými avšak zapamatovatelnými a chytlavými.

Na své druhé desce „Songs For Imaginative People” se Darwin Deez posunul více do indie rocku. Kytara začala být zkreslenější, zvětšila se dynamika skladeb od klidných pasáží až po punkové vypalovačky. Celá deska působí neskutečně živě, jako by byla nahrána na koncertě. O nově objevené lásce ke kytarám svědčí především první single „Free (The Editorial Me)”. Darwin také přidal větší výrazový rejstřík do svého zpěvu, který tak působí teatrálněji, ale také o hodně hravěji, než na debutovém albu. Cestu, kterou Darwin Deez ušel mezi dvěma alby, jasně charakterizuje singl „You Can't Be My Girl”, který místy zní, jako by se dal Jimmy Hendrix na indie.

Na podzim vydá Darwin Deez nové album „Double Down”, které tentokrát nahrával v New Yorku. První single „Kill Your Attitude” se opět nese v rockovějším pojetí. Nepůsobí však až tak freneticky jako starší skladby. Nové album tedy bude velkým překvapením a určitě je na co se těšit. Zvláště jeho vystoupení jsou synonymem pro živelnost a bezprostřednost.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici za 320,- Kč v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro.

Facebook event