Jdi na obsah Jdi na menu

Fenomenální americká zpěvačka LP míří poprvé do České republiky!

29. 1. 2017

Live: LP          

Datum: 28.03.2017                                                                          Místo: Roxy, Praha

lp-2017.jpgLP (foto - zdroj: colours.cz)

LP alias Laura Pergolizzi, charismatická šestatřicetiletá Američanka s impozantním, řezavě emotivním hlasem, vystoupí 28. března premiérově v České republice. Představí se v pražském klubu Roxy.

LP se nejdříve proslavila jako autorka hitových skladeb Rihanny, Cher, Christiny Aguilery, Backstreet Boys nebo Rity Ora. Loni pak prorazila s milostnou skladbou „Lost On You”, kterou obsadila světové hitparády, rádia, iTunes, Spotify nebo YouTube. Se stejně nazvaným albem probudila zájem i ve Spojených státech.

„Řekla bych, že jsem skrz naskrz písničkářka a chytlavost pro mě není sprosté slovo,” tvrdí o sobě zpěvačka s italskými kořeny. Nebýt lodi vytetované na prsou a nezbytného ukulele v ruce, připomínala by štíhlou postavou v pánském obleku a kudrnatými vlasy mladého Boba Dylana. Vyzařuje z ní nesmírné odhodlání a schopnost naplnit své písně správnou dávkou dramatu a melodičnosti. Věří tomu, že smyslem hudby je pomoci lidem cítit se dobře, proto zvolila jednoduchý recept: přitažlivou směs rocku, folku, americany a popu postavenou na průzračném a hutném kytarovém zvuku, jen s minimálním vkladem elektroniky. Říká tomu „big indie” nebo „stadiónový folkrock”.

Narodila se a vyrůstala v New Yorku, dnes žije v Los Angeles. Průlom v její kariéře přišel se skladbou „Into The Wild” použitou v reklamě na Citibank a následně albem „Forever For Now” produkovaném Robem Cavallo (Green Day, Linkin Park, Dave Matthews Band), kdy se v početné sestavě muzikantů objevila také Isabella Summers (Florence And The Machine). Větší úspěch přišel se songem „Muddy Waters”, bodujícím ve vypjaté scéně čtvrté série televizního seriálu „Orange Is The New Black”. Všechny hitové písně zařadila LP na čtvrtou desku „Lost On You”, se kterou se od loňského prosince začal po zásluze naplňovat její americký sen.

Vstupenky na pražský koncert LP v ceně 750,- Kč jsou k dispozici v sítích GoOut.cz a Ticketpro. Více informací najdete na webu colours.cz.