Jdi na obsah Jdi na menu

Finská skupina Värttinä zamíří v březnu do České republiky!

3. 2. 2013

Live: Värttinä

22.03.2013 Dům kultury, Vsetín
23.03.2013 Palác Akropolis, Praha

 Foto - zdroj: livermusic.cz

13585088092204.upl_994_270_crop.jpg

Pro české fanoušky není finská skupina Värttinä, kombinující rock a etnickou hudbu, ničím novým. Värttinä se těší v Česku až nezvyklé oblibě. Tato vyhlášená world music kapela zde například vydala speciální album pro český trh, které sem před lety přijela i patřičně oslavit a pokřtít. Tentokrát se její koncert ponese v ještě slavnostnějším duchu. Kapela oslaví s českým publikem již neuvěřitelných 30 let na hudební scéně. V rámci Mezinárodního víkendu žen vystoupí 23. března v pražském Paláci Akropolis. O den dříve, tedy 22. března, se představí Värttinä ve Vsetíně.

Aby toho nebylo málo, tak kapela přijíždí do České republiky s čerstvým a prestižním oceněním z mezinárodního hudebního veletrhu Womex. Letos se Värttinä rozšířila o nové dva členy. Světově uznávaného jazzového bubeníka Mikko Hassinena a do kapely se po 10 letech vrací i vokalistka Karoliina Kantelinen.

Kapela za 30 let své existence navštívila snad všechny země světa, má širokou základnu fanoušků napříč všemi kontinenty, vydala již 14 alb, z toho to poslední se stále drží na předních příčkách evropských hudebních hitparád world music. Za zmínku stojí i spolupráce na filmové hudbě k trilogii Pán prstenů.

Värttinä je jedním z nejžádanějších vývozních artiklů finské kultury a dokazuje, jak lze zůstat věrný hudebním kořenům své země a současně znít nově a originálně. Nemusíte umět finsky, abyste propadli kouzlu příběhů a bájí, které ve své hudbě a textech Värttinä vypravuje.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Eventim. Zlevněné vstupenky lze také zakoupit na pokladně v kavárně Paláce Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář