Jdi na obsah Jdi na menu

Francouzká zpěvačka ZAZ míří do Prahy a Ostravy!

8. 8. 2015

Live: ZAZ

29.11.2015 Forum Karlín, Praha
01.12.2015 Aréna, Ostrava

006---zaz.jpgZAZ (foto: Angelika Špicarová)

Po fenomenálním vystoupení na Colours of Ostrava, kde jí nadšeně skandovalo na 40 tisíc fanoušků a beznadějně vyprodaných koncertech v Praze a Brně se francouzká zpěvačka ZAZ vrací do České republiky, aby odehrála dva koncerty v rámci turné na podporu alba „Paris”.

ZAZ máte šanci vidět v neděli 29. listopadu v pražském Foru Karlín a v úterý 1. prosince v ostravské Aréně.

ZAZ si Českou republiku vysloveně zamilovala a podle svých slov se k nám velmi těší.  Pokud se na Vás loni nedostaly vstupenky, s jejich nákupem tentokrát neotálejte. Lze předpokládat, že se po nich jen zapráší.

017---zaz.jpgZAZ (foto: Angelika Špicarová)

Biografie ZAZ:

Narodila se počátkem 80. let v Tours jako Isabelle Geffroy. Vystudovala hudební školu CIAM (Musical Information and Activities Centre) v centru města Bordeaux, kde také poprvé vystoupila před publikem. Její umělecké pokroky ji vedly k rozvíjení talentu v bluesovém žánru a úspěch měla také s latino-rockovou kapelou Don Diego. Výsledkem toho bylo vystoupení na festivalu Musiques. ZAZ objevila nové možnosti, odstěhovala se do Paříže, kde si vydělávala v kabaretu vystupováním pět hodin denně, sedm dní v týdnu.

Ať zpívala kdekoli, její vystoupení byla silná a nespoutaná. Když jí koncem měsíce docházely peníze, okouzlovala zpěvem pouliční chodce na Montmartre společně se svými muzikanty, kytaristou a basákem, který byl stejný hudební nadšenec jako ona.

ZAZ je opravdu renesanční umělkyně, která je jako doma v mnoha hudebních stylech. Pohybuje se od jazzu k bluesu, od francouzských písniček po africké, andaluské, brazilské a latinskoamerické žánry, ve všech s radostí a poetickým nadšením. Když dostane prostor, své barevné emoce a radost ze života dává najevo tak moc, že nenechá nikoho bez zájmu.

Za svoji kariéru zpívala před desetitisícovým davem na stadionu Hendaye v jihozápadní Francii a v srdci Sibiře představila největší hity Edith Piaf (repertoár, který jí naprosto sedne). V kolumbijském solném dole odzpívala koncert, na který byl volný vstup, měla koncertní turné v Egyptě (bohužel neměla čas na prohlídku památek) a obecně nasbírala mnoho zajímavých zážitků.

V roce 2009 se stala překvapivou vítězkou finále třetího ročníku talentové soutěže Tremplin Génération France Bleu/Réservoir, které se odehrálo v pařížské Olympii. Přišla tam sama (ostatní soutěžící si přivedli fanoušky) a publikum dobyla, jako by je zaklela nějakým kouzlem. Také mocně zapůsobila na zpěváka jménem Raphaël, který se následně rozhodl napsat pro ni tři písničky. Tyto skladby pak nahrála ZAZ na své první album a mezinárodní úspěch na sebe již nedal dlouho čekat. Dvě poslední alba „Recto verso” a „Paris” se velmi rychle dostala na špičku a stala se nejprodávanějšími také v České republice.

Letošní koncerty ZAZ pořádají Pragokoncert a Patrik Kohut.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art na pražský koncert za 1190,- Kč a na koncert v Ostravě od 690,- Kč do 1290,- Kč.

Pořadatel: pragokoncert.cz

Související:

Francouzká zpěvačka ZAZ přidává další koncert v České republice!