Jdi na obsah Jdi na menu

Francouzká zpěvačka ZAZ se opět představí v České republice!

6. 1. 2016

Live: ZAZ   

Datum: 14.02.2016                                                    Místo: DRFG Arena, Brno

006---zaz.jpgZAZ (foto: Angelika Špicarová)

Na přelomu listopadu a prosince 2015 francouzský hudební fenomén jménem ZAZ opět dobyl naše končiny. Dvakrát vyprodané pražské Forum Karlín a téměř vyprodaná Aréna v Ostravě jsou toho důkazem. 

A důkazem toho, že nejen Česká republika miluje ZAZ, ale také ZAZ miluje Českou republiku je její touha vrátit se co nejdříve. Takže se můžeme těšit na neděli 14. února, kdy ZAZ vystoupí v brněnské DRFG Areně.

Jak sdělili pořadatelé koncertu Jiří Daron a Patrik Kohut, ZAZ si Českou republiku beznadějně zamilovala a znovu se k nám velmi těší.

017---zaz.jpgZAZ (foto: Angelika Špicarová)

Biografie ZAZ:

Narodila se počátkem 80. let v Tours jako Isabelle Geffroy. Vystudovala hudební školu CIAM (Musical Information and Activities Centre) v centru města Bordeaux, kde také poprvé vystoupila před publikem. Její umělecké pokroky ji vedly k rozvíjení talentu v bluesovém žánru a úspěch měla také s latino-rockovou kapelou Don Diego. Výsledkem toho bylo vystoupení na festivalu Musiques. ZAZ objevila nové možnosti, odstěhovala se do Paříže, kde si vydělávala v kabaretu vystupováním pět hodin denně, sedm dní v týdnu.

Ať zpívala kdekoli, její vystoupení byla silná a nespoutaná. Když jí koncem měsíce docházely peníze, okouzlovala zpěvem pouliční chodce na Montmartre společně se svými muzikanty, kytaristou a basákem, který byl stejný hudební nadšenec jako ona.

ZAZ je opravdu renesanční umělkyně, která je jako doma v mnoha hudebních stylech. Pohybuje se od jazzu k bluesu, od francouzských písniček po africké, andaluské, brazilské a latinskoamerické žánry, ve všech s radostí a poetickým nadšením. Když dostane prostor, své barevné emoce a radost ze života dává najevo tak moc, že nenechá nikoho bez zájmu.

Za svoji kariéru zpívala před desetitisícovým davem na stadionu Hendaye v jihozápadní Francii a v srdci Sibiře představila největší hity Edith Piaf (repertoár, který jí naprosto sedne). V kolumbijském solném dole odzpívala koncert, na který byl volný vstup, měla koncertní turné v Egyptě (bohužel neměla čas na prohlídku památek) a obecně nasbírala mnoho zajímavých zážitků.

V roce 2009 se stala překvapivou vítězkou finále třetího ročníku talentové soutěže Tremplin Génération France Bleu/Réservoir, které se odehrálo v pařížské Olympii. Přišla tam sama (ostatní soutěžící si přivedli fanoušky) a publikum dobyla, jako by je zaklela nějakým kouzlem. Také mocně zapůsobila na zpěváka jménem Raphaël, který se následně rozhodl napsat pro ni tři písničky. Tyto skladby pak nahrála ZAZ na své první album a mezinárodní úspěch na sebe již nedal dlouho čekat. Dvě poslední alba „Recto verso” a „Paris” se velmi rychle dostala na špičku a stala se nejprodávanějšími také v České republice.

Vstupenky na brněnský koncert ZAZ jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art za 1090,- Kč ke stání a za 1290,- Kč k sezení.

Pořadatel: pragokoncert.cz