Jdi na obsah Jdi na menu

Funková diva Nik West se konečně objeví i v České republice!

4. 7. 2016

Live: Nik West

31.10.2016 Sono Centrum Music Club, Brno
01.11.2016 Měšťanská beseda, Plzeň

nik-west-2016.jpgNik West (foto - zdroj: nikwestbass.com)

Jeden z největších talentů současné funkové scény a basové kytary Nik West dorazí premiérově do České republiky, představí se hned dvakrát v pětičlenné koncertní sestavě. Sono Centrum Music Club v Brně ji přivítá 31. října a Měšťanská beseda v Plzni o den později, tedy 1. listopadu.

Sympatická umělkyně, jejíž zářivá extravagantní image dokonale přitahuje pozornost i nezasvěcených posluchačů, je nejen skvělou zpěvačkou, ale i skladatelkou a producentkou. V její tvorbě dominuje kombinace žánrů funk rock, progresivní funk či neo soul, kde posledně jmenovaný je charakteristický pro její debutovou desku „Just In The Nik Of Time” (2011), díky níž si splnila své hudební sny v hráčské a producentské rovině, a vydala se tak oficiálně na svoji sólovou dráhu jako autorka, ačkoli původně směřovala k inženýrskému studiu.

Následující rockově laděné EP „Say Something” (2015) představuje žánrovou i vizuální proměnu Nik West a o této rozmanitosti se budou moci přesvědčit také návštěvníci českých koncertů, během nichž provede posluchače oběma deskami. K setům a výběru songů zpěvačka uvádí: „Vždy záleží na obecenstvu a jejich reakcích a podle nich volím více rockové či funkové skladby. Vystoupení pak doplňuji předělávkami písní svých oblíbených umělců jako Michael Jackson, Prince, AC/DC, Tina Turner, Bootsy Collins nebo The Beatles.”

Nedávno zesnulý hudební génius Prince byl jejím blízkým přítelem a jak uvedla v prvním českém rozhovoru pro květnové číslo hudebního magazínu Muzikus, také mužským pěveckým vzorem: „Má neuvěřitelný rozsah a nikdy jsem ho neslyšela zazpívat špatně jedinou notu, ať už ve studiu či naživo.” Průprava nejen s touto hudební veličinou, ale spojení s Davem Stewartem (Eurythmics, Super Heavy), Stevenem Tylerem z Aerosmith, Marcusem Millerem nebo Johnem Mayerem potvrzují její mimořádný talent a univerzálnost, díky nimž se s lehkostí adaptuje různým žánrům, třebaže old-school funk a soul jsou jejími srdečními záležitostmi.

Dle zahraničních kritiků je Nik West se svým nasazením a vyhlášeným groove zosobněním funku 21. století. Rozhodně půjde o jeden z nejzásadnějších letošních koncertních zážitků tohoto žánru v České republice.

Vstupenky na brněnský koncert jsou k dispozici v síti GoOut.cz v cenových relacích od 590,- Kč do 1540,- Kč. Lístky na koncert v Plzni je možné zakoupit na stránkách web.mestanska-beseda.cz za 540,- Kč.