Jdi na obsah Jdi na menu

Future Islands míří se skvělým novým albem do Prahy!

29. 9. 2014

Live: Future Islands                         Support: Celebration       

Datum: 07.10.2014                                Místo: Lucerna Music Bar, Praha

future_islands_2014.jpgFuture Islands (foto - zdroj: musicbar.cz)

Future Islands jsou synthpopová kapela sídlící v Baltimore v Marylandu, která vydává desky u labelu 4AD. Skupinu tvoří Gerrit Welmers (klávesy a programování), William Cashion (basová kytara, akustická a elektrická kytara) a Samuel T. Herring (texty a zpěv). Future Islands vznikly v lednu roku 2006 v Greenville v Severní Karolíně.

Členové kapely se poprvé setkali při studiu umělecké školy East Carolina University v Greenville. Jejich první skupina se jmenovala Art Lord & the Self-Portraits a hráli v ní Samuel T. Herring, William Cashion, Gerrit Welmers, Adam Beeby a Kymia Nawabi. Existovala dva roky, od roku 2003 do roku 2005. V roce 2006 Cashion, Herring a Welmers zakládají Future Islands s Erickem Murillem, který hrál na elektrické bicí.

Future Islands vydali Little Advances" v dubnu 2006 a CD napůl s Welmerovým sólovým projektem Moss of Aura" v lednu 2007. O rok později nahráli své debutové album Wave Like Home" s Chesterem Gwazdou v Backdoor Skateshopu v Greenville. Londýnský label Upset the Rhythm vydal Wave Like Home v létě 2008. Obal vytvořil Kymia Nawabi, původní člen Art Lord & the Self-Portraits.

Na přelomu let 2007 a 2008 kapela přesídlila do Baltimore, kde v historické čtvrti Marble Hill v obývacím pokoji nahrála ve třech svoje druhé album In Evening Air".

V roce 2009 skupina podepisuje smlouvu s chicagskou nezávislou gramofirmou Thrill Jockey. Po roce vydatného koncertování nahrávají své třetí album On the Water" a na podzim roku 2011 ho vydávají.

Začátkem letošního roku kapela oznamuje svůj přestup k firmě 4AD, která v březnu vydává jejich nové skvělé album „Singles". Formace se objevila v TV show The Late Show with David Letterman se singlem Seasons (Waiting On You)".

Baltimorské trio je známé svou „katarzní" energickou hudbou a texty, které chrlí enigmatický frontman Samuel T. Herring za doprovodu kytary Williama Cashiona a kláves Gerrita Welmerse. Herring poeticky vypráví o zlomených srdcích, lásce a ztrátě - nyní ve špičkové zvukové kvalitě, i díky producentovi alba Chrisu Coadymu (Beach House, Yeah Yeah Yeahs, Grizzly Bear).

Album „Singles" sklízí velmi pozitivní ohlasy, zde několik hodnocení renomovaných hudebních magazínů.

„Jen nejotrlejší srdce odolá Future Islands." NME 8/10

„Brilantní, okouzlující album." Q ****

Vyvážený pop i melodrama." Pitchfork 8/10

Záznam se nazývá Singles a to je právě to. Všechny skladby jsou tak nakažlivé." NPR

Kapela zaujala už i u nás, když byla se svým singlem Seasons (Waiting On You)"  na 3. místě hitparády Radia 1. Jak zní baltimorské trio živě budou moci hudební fanoušci poznat už 7. října, kdy Future Islands odehrají svůj koncert v pražském Lucerna Music Baru. Jako support se představí američtí Celebration.

Vstupenky za 330,- Kč jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim + poplatky prodejce. Na místě v den koncertu pak budou lístky za 430,- Kč.

Web klubu: lucerna.musicbar.cz