Jdi na obsah Jdi na menu

G-Eazy bude koncertovat vůbec poprvé v České republice!

21. 2. 2018

Live: G-Eazy         Special guests: Stefflon Don ,  Yung Pinch 

Datum: 11.05.2018                                          Místo: Forum Karlín, Praha

g-eazy_2018.jpgG-Eazy (foto - zdroj: Live Nation)

G-Eazy oznámil evropské termíny turné „The Beautiful & Damned”, na němž představí aktuální stejnojmennou nahrávku. Spolu s ním přijedou speciální hosté Stefflon Don a Yung Pinch. Vystoupí i v České republice, a to 11. května v pražském Foru Karlín.

Gerald Earl Gillum, světově známý pod jménem G-Eazy, je americký rapper a producent pocházející z Oaklandu v Kalifornii. Kariéru producenta začal již během studií na univerzitě v New Orleans, nicméně poprvé na sebe upozornil až v roce 2008, kdy vydal mixtape s názvem „The Endless Summer”, který následně poskytl na internetu zdarma ke stažení. První úspěchy se dostavily s trackem „Runaround Sue”.

G-Eazy není běžným typem rappera a ani se za něj nepovažuje. Za svůj průlom v hudební branži vděčí nejen talentu, ale i pracovnímu nasazení. Ještě předtím než vydal první plnohodnotné album, strávil téměř deset let zdokonalováním své práce a budováním fanouškovské základny.

G-Eazy snil o slávě a motivovaly ho ikony jako Elvis Presley nebo Tupac. V roce 2013 vyrazil na první turné, během něhož sjezdil křížem krážem Ameriku a vyvolal doslova šílenství, a to především u křehkého pohlaví. High Times Magazine ho následně označil jako umělce roku. Během kariéry dokázal zúročit zkušenosti, které posbíral především koncertováním. Dnes patří k předním představitelům žánru hip hop, do něhož promítá hudební odkazy z padesátých a šedesátých let. Pro jeho image jsou typické černé kožené bundy a účesy à la James Dean, čímž evokuje americkou gangsterskou éru.

Zatím vydal téměř čtyři desítky singlů, šest mixtapeů a pět studiových desek. Ta poslední s názvem „The Beautiful & Damned” spatřila světlo světa loni v prosinci. K nahrávání si přizval interprety jako Halsey, Charlieho Putha, Cardi B nebo A$AP Rockyho.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro v ceně 1190,- Kč.