Jdi na obsah Jdi na menu

Gentleman & The Evolution se vrátí v listopadu do Prahy s novým albem!

16. 7. 2013

Live: Gentleman & The Evolution feat. Daddy Rings

Datum: 26.11.2013          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

gentleman2013.jpgGentleman (foto - zdroj: musicbar.cz)

Gentleman & The Evolution feat. Daddy Rings
Koncert pořádá Lucerna Music Bar a Beat Promotion

Takřka přesně po třech letech se vrátí do pražského Lucerna Music Baru velký veterán na evropské reggae scéně, který zásadně pomohl rozmachu karibské muziky doma v Německu i v celé západní Evropě. Otázkou je, jestli Gentlemana ještě vůbec považovat za Němce, protože jezdí na Jamajku už od svých šestnácti let a částečně tam i žije. S reggae a dancehallem začínal ve svém rodném Kolíně nad Rýnem nejprve u mikrofonu po boku dnes už legendárního soundsystemu Pow Pow Movement a pořádně se pak proslavil koncem 90. let vedle hiphopových Freundeskreis, kteří jej vzali jako hosta na turné díky společnému songu „Tabula Rasa“. Od té doby jeho hvězda svítí jasně nejen na reggae scéně, ale kouzlo jeho textů a melodií objevil i mainstream.

Dnes má za sebou 5 velkých alb (Trodin On 1999, Journey to Jah 2002, Confidence 2004, Another Intensity 2007, Diversity 2010), které v dubnu doplnila novinka jménem New Day Dawn. Jak je jeho dobrým zvykem, opět se jedná o velmi zajímavé koncepční dílo, které má hluboké texty, výborné melodie a žánrové přesahy. Dobrým příkladem je první singl / videoklip „You Remember“, který má za tři měsíce skoro tři miliony zhlédnutí. Gentleman v něm vzpomíná na staré dobré časy, kdy lidé byli bez internetu, ale psali dopisy, scházeli si a tak nějak k sobě měli blíž než dnes. Z desky je cítit, že Gentleman zraje jako víno a od pozornosti na nadupaný rytmus se raději více soustředí na hlubší smysl života.

Možnost vidět a slyšet nové album i staré hity naživo budou mít během léta návštěvníci mnoha velkých festivalů po celé Evropě. Do Čech se pak podívá 26. listopadu v rámci navazujícího klubového turné.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 450,- Kč + poplatky prodejce. Nejlevněji (bez poplatků) pak jsou na pokladně Lucerna Music Baru. Na místě v den koncertu za 550,- Kč.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář