Jdi na obsah Jdi na menu

Helmet oslaví 20 let od vydání alba Betty na koncertě v Praze!

3. 7. 2014

Live: Helmet

Datum: 11.09.2014                                      Místo: Lucerna Music Bar, Praha

helmet2014.jpgHelmet (foto - zdroj: musicbar.cz)

V roce 1989 Page Hamilton v New Yorku spoluzaložil Helmet a zkombinoval zeppelinovské riffy s precizností post-hardcoru. Kombinace sevřených akordů a offbeatů stály pevně v Hamiltonových zkušenostech s jazzem. Bylo to téměř vizionářské a ve své době velice úspěšné. Po debutovém albu z roku 1990 "Strap It On" vydali Helmet průlomové CD "Meantime" (1992), nadšeně přijaté album, které získalo nominaci na Grammy, zlatou desku a dalo vzniknout tisícům nových kapel. V roce 1994 vychází deska "Betty" se širším hudebním záběrem. A právě s tímto albem se Helmet vydají na šňůru slavící 20. výročí, kterou odstartují 11. září v Lucerna Music Baru. Další skvělé album "Aftertaste" následovalo v roce 1997 a po devíti letech a tisícovce koncertů to v roce 1998 Helmet zabalili.

Hamilton pak začal dělat hudbu k filmům jako např. Catwoman, S.W.A.T., Titus a Saw, založil kapelu Gandhi, následoval své souputníky Adriana Belewa and Stevie Ray Vaughana – v roce 1999 hrál na sólovou kytaru v kapele Davida Bowieho. V roce 2004 Hamilton Helmet restartoval a kapela vydala dvě podařená alba – "Size Matters" v roce 2004 a "Monochrome" v roce 2006.

Kapely jako Deftones, Rise Against, Pantera a Tool označují Helmet jako svůj vzor a není to jen kvůli drsnému přístupu k hudbě, ale především kvůli té čisté muzikálnosti a inteligenci. Helmet jsou mimo jiné svým způsobem i umělecké dílo. Hamilton je trénovaný hudebník, který náhodou dělá tvrdou brutální muziku, je to chlápek, který má rád Bartóka a Minor Threat.

Letos, u příležitosti 20. výročí vydání kritikou velebeného alba "Betty", se kapela Helmet rozhodla vyrazit na turné, jehož první zastávkou bude 11. září pražský Lucerna Music Bar. Skupina bude vystupovat bez předkapely, aby byl dostatek prostoru pro odehrání všech písní z alba i průřez celou jejich tvorbou.

Vstupenky za 400,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v předprodejních sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu www.musicbar.cz, v pokladně LMB pak bez poplatku. Na místě v den koncertu za 490,- Kč.

Web: http://lucerna.musicbar.cz/