Jdi na obsah Jdi na menu

Holandští De Staat po předskakování Muse vyrazí do Prahy!

31. 5. 2016

Live: De Staat              

Datum: 21.09.2016                                                   Místo: Klub 007, Praha

de-staat-2016.jpgDe Staat (foto: Isabelle Renate la Poutre)

Holandská pětičlenná skupina De Staat pochází z města Nijmegen. Hlavní postavou je frontman Torre Florim.

Svůj debut vydali v roce 2009. Jejich první album „Wait for Evolution” zaujalo natolik, že záhy vystupovali na festivalech Glastonbury, City to City, The Great Escape, SXSW, CMJ, Iceland Airwaves, Sziget a Lowlands. „Wait for Evolution” získalo několik ocenění.

Druhé album „Machinery” vyšlo v roce 2011 a v letech 2011 a 2012 kapela získala ocenění prestižního rádia 3FM pro Nejlepší alternativní skupinu.

Na další desce „I_CON” (2013) spolupracovali s Vancem Powellem (legendární, cenami Grammy ověnčený míchač desek z Nashville, pravá ruka Jacka Whitea).

V jejich rodném Nijmegenu se nachází studio v budově nazvané „Doornroosje”, kde můžou zkoušet, nahrávat a míchat, co chtějí. Tady si vychutnávají tvůrčí svobodu a tady začali připravovat před více než rokem své další album.

To vyšlo letos v lednu, a jmenuje se jednoduše „O”. Písmeno nejen představuje zvuk „Oh”, ale symbolizuje také kruhový pohyb. Florim k názvu říká: „Kruh se objevuje v každém aspektu naší desky. Nahrávalo se v kruhu, písmeno O představuje nekonečno. Naše skladby jsou repetitivní, můžete říct, že nikdy nekončí.”

Torre Florim je nejen frontmanem De Staat, ale také člověkem, který desku míchal. Ve studiu skupina dala do kruhu kytary, staré syntezátory a další nástroje – tak se rodilo album „O”.

Torre Florim je ale nejenom zpěvák a kytarista, úspěchy sklizí i jako autor coververzí jiných skladeb. Jeho „Firestarter” byl označen samotnými Prodigy jako „Nejlepší cover naší skladby v historii”. Song se objevil v traileru ke hře „Just Cause 3”.

A je tu ještě jedna zajímavá novinka. V březnu 2016 požádala skupina Muse De Staat, jestli by je chtěli doprovázet během jejich „The Drones World Tour”. De Staat tedy aktuálně brázdí evropská pódia jako support v současnosti možná největší rockové kapely světa.

De Staat často vystupují na kruhovém pódiu uprostřed publika, v halách po celé Evropě – to vše přispívá k jejich celkovému konceptu alba „O”. Na strahovské Sedmičce sice takovou možnost mít nebudou, i tak ale stojí za to si na koncert De Staat, který proběhne 21. září, koupit lístek.

Vstupenky na pražské vystoupení De Staat jsou k dispozici za 267,- Kč v předprodejní síti GoOut.cz. Na místě v den koncertu budou lístky za 300,- Kč.