Jdi na obsah Jdi na menu

Hooverphonic přijedou s novou deskou do České republiky!

24. 3. 2016

Live: Hooverphonic

Datum: 25.05.2016                                   Místo: Lucerna Music Bar, Praha

022---hooverphonic-with-orchestra.jpgHooverphonic (foto: Angelika Špicarová)

Belgická skupina Hooverphonic vydala 18. března nové album „In Wonderland”. Svým českým fanouškům představí novinku 25. května v pražském Lucerna Music Baru ve speciální rozšířené sestavě doplněné o orchestr. Koncert je součástí série Conference.

Během dvaceti let existence získala formace v domácí Belgii status pečlivě opatrovaného národního kulturního bohatství. Nedávný úspěch singlu „Badaboum”, kterému propůjčila hlas smyslná francouzská zpěvačka Emilie Satt (Madame Monsieur), tuto pověst potvrzuje.

Deváté studiové album Hooverphonic nabízí sbírku singlů nazpívaných hned několika vokalisty. Už dlouhých dvacet let kapela tvoří hudbu, kterou někteří stále zařazují do škatulky trip hop, ale Alex Callier, kreativní mozek Hooverphonic, upřednostňuje termín „retro futurismus”. Po poslechu nového alba mu jistě dáte za pravdu.

Hooverphonic se točí kolem dvojice Alex Callier (baskytarista, producent) a Raymond Geerts (kytarista). V uplynulých dvaceti letech s kapelou spolupracovalo hned několik zpěvaček jako Liesje Sadonius, Geike Arnaert nebo Noémie Wolfs, která nazpívala předchozí desku „Reflection”.

026---hooverphonic-with-orchestra.jpgHooverphonic (foto: Angelika Špicarová)

Pro novinku „In Wonderland” se Alex s Raymondem rozhodli pro jiný přístup. „Až do teď jsme vždy připravovali album pro určitou Popelku. Vždy jsme se snažili najít ten správný střevíček pro tu pravou princeznu. Na novém albu jsme se rozhodli logiku otočit a porozhlédnout se po široké škále střevíčků,” popisuje rozhodnutí Alex a pokračuje: „Někdy napíšete písničky, kterým nesedí ženský hlas, takže tentokrát jsme si řekli proč nepoužít mužský hlas?”

Na novince tak najdete kombinaci ženských a mužských vokálů od londýnské zpěvačky a violoncellistky Janie Price aka Bird, zpěváka a skladatele Felixe Howarda, Litlo Tinz, již zmiňované Emilie Satt, Christy Jérôme a dalších.

Poznávacím znamením tvorby Hooverphonic jsou smyčcové nástroje, které najdete jak v prvních skladbách „Mad About You”, „Eden”, „The Night Before”, tak i v devíti písních na novince „In Wonderland”. Emotivního zvuku smyčců se dočkají i návštěvníci pražského koncertu. Hooverphonic totiž vystoupí ve speciální sedmnáctičlenné sestavě rozšířené o orchestr.

Vstupenky jsou k dispozici za 770,- Kč + poplatky na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Poslední pražský koncert Hooverphonic byl beznadějně vyprodaný, doporučujeme tedy včasný nákup.