Jdi na obsah Jdi na menu

Hooverphonic přijedou s novou deskou Reflection do Prahy!

7. 7. 2014

Live: Hooverphonic

Datum: 29.09.2014                                  Místo: Lucerna Music Bar, Praha

025---hooverphonic-with-orchestra.jpgHooverphonic (foto: Angelika Špicarová)

Populární belgická skupina Hooverphonic přijede 29. září do Lucerna Music Baru s novou deskou "Reflection". Osmé studiové album, které vyšlo 15. listopadu 2013, se nahrávalo přímo doma u fanoušků a je hodnoceno jako jedno z nejživějších a nejenergičtějších, jaké kdy kapela nahrála. 

Na albu "Reflection", které je druhým studiovým počinem se zpěvačkou Noémie Wolfs, se Hooverphonic vrátili k přirozenému analogovému zvuku. „Mám problém s dnešní standardizací. Všechno má svůj preset. Všechno, co slyšíte, je digitálně produkováno a ztrácí hloubku a přirozenost. Toto album je reakcí na současné nahrávání. Chtěl jsem nahrávat v prostorech, ve kterých nikdo předtím nenahrával“, říká basista a producent Alex Callier.  

009---hooverphonic-with-orchestra.jpgHooverphonic (foto: Angelika Špicarová)

010---hooverphonic-with-orchestra.jpgHooverphonic (foto: Angelika Špicarová)

027---hooverphonic-with-orchestra.jpg

Hooverphonic (foto: Angelika Špicarová)

Celý fotoreport z koncertu Hooverphonic v pražské Lucerně k nahlédnutí zde:  fotak.png.jpg fotogalerie

Tato myšlenka vedla ke zrodu ambiciózního projektu "Hooverdomestic". Kapela se na začátku roku 2013 obrátila na své fans s prosbou, jestli by byli ochotní poskytnout svůj domov k nahrávání. Nakonec se sešlo dohromady 180 kandidátů, z nichž vybrali 5 míst, kde se deska nahrávala. Hooverphonic rozložili svoje nástroje v bývalé cihelně přeměněné v loftové byty, ve dvou majestátních domech v regionech Gent-Brugge a Champagne a ve staré farmě patřící jednomu známému umělci. „Páté místo byl kostel, kde jsme nahrávali vokály“, upřesňuje Alex. Způsob nahrávání se blížil dřevním dobám v 50. letech, kdy se nahrávalo ve speciálních echo komorách, kde se zvuk efektoval pomocí dřevěných panelů, cihlových zdí, prázdných chodeb a vysokých stropů. „Reflection je špinavé album. Drsné, žádné ozdůbky. Co jsme nahráli, to taky dostanete, žádný copy/paste“, popisuje novou desku Alex.

Oproti ostatním deskám Hooverphonic postrádá "Reflection" smyčcové nástroje, které nahradily tři doprovodné vokály. „Chtěli jsme pro Noémie maximum prostoru pro její hlas, proto jsme tentokrát vynechali smyčce a podpořili její zpěv doprovodnými vokály“, doplňuje Alex.

Navzdory všem potížím, které doprovázely zdánlivě bláznivý koncept "Hooverdomestic", je zřejmé, že album "Reflection" uhodilo hřebíček na hlavičku. Singl "Amalfi" zaznamenal nejsilnější start v historii skupiny a započal novou a divokou jízdu celého alba. Jen tři týdny od vydání se píseň "Amalfi" usadila na prvním místě belgické radio hitparády a usídlila se také v Top 10 tamní prodejní singlové hitparády.

Hooverphonic se naposledy předvedli v Praze v květnu 2012 v zaplněné velké Lucerně za doprovodu dvanáctičlenného symfonického orchestru. Přijďte si je v září užít do klubového prostředí, kde vám zahrají nové věci a předvedou zbrusu novou show.

Vstupenky bez poplatku jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru, v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a GoOut.cz navýšené o poplatky prodejce.

Ceny vstupenek v předprodeji:
590,- Kč do 31. července nebo do vyprodání limitovaného počtu kusů
690,- Kč do 29. září