Jdi na obsah Jdi na menu

Irský písničkář David Keenan představí v Praze svůj debut!

22. 8. 2019

Live: David Keenan                                               

Datum: 28.03.2020                                      Místo: Chapeau Rouge, Praha

david-keenan.jpgDavid Keenan (foto - zdroj: facebook.com)

David Keenan patří k výrazným hlasům na irské písničkářské scéně. Na své koncerty si hudebníka a básníka přizvali Passenger, Glen Hansard i Hozier, který prozradil, že ho Keenanův hlas okouzlil hned na první poslech.

K popularitě umělci pomohl náhodný taxikář, který mladíka s kytarou před čtyřmi lety požádal, aby mu při jízdě něco zahrál. Taxikář pak nahrávku sdílel na sociálních sítích a virální skladbě „El Paso” tím zajistil prostor v irských rádiích. V současnosti chystá David Keenan debutové album, které představí i na prvním pražském samostatném vystoupení. „Bude to dokument o mých zážitcích s lidmi obsahující kruté i krásné příhody,” říká zpěvák.

David Keenan kreslí poetickými texty hudební obrazy, kterými navazuje na ostrovní písničkářkou tradici. Přesto si ponechává vlastní osobitý styl, pro který si ho oblíbili tisíce fanoušků. Glen Hansard o něm tvrdí, že patří k nejlepším písničkářům, jež zná, a že bychom mu všichni měli dát šanci. Talentovaný muzikant už v Praze letos zahrál na hlavním pódiu festivalu United Islands.

Do klubu Chapeau Rouge přiveze David Keenan 28. března plánovanou první desku. Vstupenky jsou k dispozici na fource.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketmaster za 290,- Kč.