Jdi na obsah Jdi na menu

Irský písničkář David Keenan představí v Praze svůj debut!

23. 4. 2020

Live: David Keenan                                               

Datum: 07.11.2020                                       Místo: Chapeau Rouge, Praha

david-keenan.jpgDavid Keenan (foto - zdroj: facebook.com)

„Mám nesmírnou radost, že vám můžu sdělit dobrou zprávu. Mé odložené britské a evropské koncerty se přesouvají na podzim,” vzkazuje David Keenan. Ten v pražském klubu Chapeau Rouge vystoupí 7. listopadu. „Děkuji všem za povzbuzující vzkazy, společně si to vynahradíme v listopadu.”

David Keenan patří k výrazným hlasům na irské písničkářské scéně. Na svá vystoupení si hudebníka a básníka přizvali Passenger, Glen Hansard i Hozier, který prozradil, že ho Keenanův hlas okouzlil hned na první poslech.

K popularitě umělci pomohl náhodný taxikář, který mladíka s kytarou před čtyřmi lety požádal, aby mu při jízdě něco zahrál. Taxikář pak nahrávku sdílel na sociálních sítích a virální skladbě „El Paso” tím zajistil prostor v irských rádiích. V současnosti chystá David Keenan debutové album, které představí i na prvním pražském samostatném koncertu. „Bude to dokument o mých zážitcích s lidmi obsahující kruté i krásné příhody,” říká zpěvák.

David Keenan kreslí poetickými texty hudební obrazy, kterými navazuje na ostrovní písničkářkou tradici. Přesto si ponechává vlastní osobitý styl, pro který si ho oblíbili tisíce fanoušků. Glen Hansard o něm tvrdí, že patří k nejlepším písničkářům, jež zná, a že bychom mu všichni měli dát šanci. Talentovaný muzikant už v Praze letos zahrál na hlavním pódiu festivalu United Islands.

Všechny vstupenky zakoupené na původní termín (28. března) zůstávají v platnosti a není potřeba je měnit. Pokud by vám nové datum nevyhovovalo, můžete lístky vrátit v místě nákupu do 29. května.