Jdi na obsah Jdi na menu

Islandští finalisté Eurovize Hatari zavítají do Prahy!

11. 8. 2019

Live: Hatari

Datum: 05.02.2020                                        Místo: Roxy, Praha

hatari.jpgHatari (foto - zdroj: roxy.cz)

Hatari sice v překladu znamená nepřítel, ale toto islandské trio má za cíl kritikou společnosti spíše spojovat než rozdmýchávat nevraživost. Kapela, která svou show popisuje jako BDSM industrial antikapitalistický technodystopický homoerotický sado-maso démonický pop, si klade za cíl sundat masku rozkládajícímu se podvodu, kterým je každodenní život.

A že jí to jde dobře, dokazuje nejedno ocenění včetně účasti ve finále letošní Eurovize, vítězství v Best Live Performance kategorii na Grapevine Music Awards nebo Performer of the Year na Icelandic Music Awards.

Dohromady se dali teprve v roce 2015, ale okamžitě vystřelili mezi hvězdy pro svoji odvahu a jedinečnost zabalenou do goth-horror hávu. Z toho byl jen krok k současné BDSM image, kterou vysvětlují jako nejsilnější výraz liberalismu, jaký mohli najít.

Jejich prezentace na Eurovizi přinesla mnoho kontroverze. Jedni je vychvalují jako anarchistické mesiáše, druzí je kritizují za samotnou účast. Je však jisté, že Hatari přivezou 5. února do pražského klubu Roxy sdělení s přesahem v nevídaně odvážném kabátu (přesněji řečeno fetish outfitu). A vyzývají - tancuj nebo zemři.

Vstupenky na pražský koncert Hatari jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketmaster a GoOut.cz za 390,- Kč + poplatky.