Jdi na obsah Jdi na menu

Jaga Jazzist vystoupí v Lucerně za podpory City of Prague Philharmonic Orchestra!

5. 7. 2013

Live: Jaga Jazzist & City of Prague Philharmonic Orchestra

Datum: 03.10.2013          Místo: Lucerna-Velký sál, Praha

jagajazzist_2013.jpgJaga Jazzist (foto: Robin Ottersen)

Před několika týdny vydali norští „jazzoví Vikingové“ Jaga Jazzist novou desku Live with Britten Sinfonia. Ve čtvrtek 3. října přijedou na Conference do pražské Lucerny na největší koncert v Česku. Devět norských muzikantů doprovodí na pódiu Velkého sálu Lucerny City of Prague Philharmonic Orchestra. Dohromady na koncertě vystoupí 27 muzikantů.

Norská skupina Jaga Jazzist je hlavním představitelem moderní vlny jazzu. Už více než 15 let devět skvělých muzikantů ze Skandinávie zavaluje publikum po celém světě mohutnou vlnou hudební energie, několikrát také v Česku, naposledy na vyprodaném koncertě v březnu 2011 se zatím posledním řadovým albem One Armed Bandit.

V říjnu Jaga Jazzist přivezou do Prahy nové, symfonické nastudování největších hitů. Norové vydávající alba na londýnské značce Ninja Tune, držitelé mnoha hudebních cen včetně té od BBC pro nejlepší jazzovou nahrávku roku se s každým albem snaží posunout svou tvorbu vpřed. Na nové desce Live with Britten Sinfonia se této příležitosti zhostili s kreativitou jim vlastní za podpory mnohahlavého orchestru.

Jaga Jazzist aktuálně vystupují v devíti lidech, semknutých kolem sourozeneckého tria Lars, Martin a Line Horntvethovi. První dva jmenovaní bratři kapelu založili už v dorosteneckém věku před dvaceti lety, sestra Line se přidala později. Pozornost na sebe strhli hned prvním oficiálním albem A Livingroom Hush v roce 2001, poté co ho britská rozhlasová stanice vyhlásila jazzovým albem roku. Od té doby Jaga Jazzist vydali další čtyři alba, poslední v lednu 2010.

Na podzim v Česku Jaga Jazzist doprovodí City of Prague Philharmonic Orchestra, nástupci legendárního tělesa FYSIO, kteří nahráli hudbu k filmům například Davida Lynche, Elmera Bernsteina, Romana Polanského, Stevena Spielberga a podíleli se mimo jiné na snímcích Životy těch druhých nebo Schindlerův seznam.

Hudebníky ze City of Prague Philharmonic Orchestra dobře znáte již i z Conference, kde doprovodili Hybrid. Výjimečnost Filharmoniků města Prahy spočívá v široké možnosti výběru hudebníků pro daný  projekt (swing, jazz, filmová hudba, sbor, koncerty).

Do City of Prague Philharmonic Orchestra jsou hudebníci vybíráni pro každý jednotlivý projekt při zachování základního jádra orchestru a za jednotné ceny za hudebníka bez rozdílu nástrojového obsazení. Proto je toto těleso schopno uspokojit spoustu významných klientů, např. Davida Lynche, Elmera Bernsteina, Romana Polanskiho atd. Orchestr má stálé členy, kteří jsou podle potřeby klientů doplňovány hudebníků z řad předních českých orchestrů až do maximálního počtu cca 90 členů.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro v cenových relacích od 550,- Kč do 990,- Kč.

Pořadatel: http://www.cnfrnc.cz

jaga_jazzist_2013_plakat.jpg