Jdi na obsah Jdi na menu

Její Výsost indie popu Princess Chelsea míří do Prahy!

20. 3. 2015

Live: Princess Chelsea                       

Datum: 20.05.2015                              Místo: Palác Akropolis, Praha

princesschelsea2015.jpgPrincess Chelsea (foto - zdroj: Palác Akropolis)

Do Paláce Akropolis se 20. května vrací koncertní série Femme Fatale a díky ní zavítá do Prahy novozélandská zpěvačka a skladatelka Princess Chelsea.

Před třemi lety se proslavila skladbou „The Cigarette Duet”, která nasbírala na YouTube za tři roky bezmála devatenáct milionů shlédnutí. Chelsea ale rozhodně není hvězdou jednoho hitu, což dokazuje její druhé studiové album „The Great Cybernetic Depression”, které k nám přijede představit. 

Z internetu se za poslední roky stala pro muzikanty vedlejší cestička ke slávě a Chelsea Nikkel alias Princess Chelsea se po ní vydala v roce 2012, když se její píseň „The Cigarette Duet” stala doslova senzací. Duet nebo spíše hádku o škodlivosti kouření s Jonathanem Breem z kapely The Brunettes rychle nasbíral miliony diváků a svět si tak konečně všiml velkého talentu z Aucklandu. Čím je tedy Princess Chelsea výjimečná? I když většinu času zpívá o svém vlastním poměrně tuctovém životě, zní to v jejím podání jako to nejvíce vzrušující dobrodružství.

Chelsea vyrostla v nábožensky silně orientované rodině a vystudovala hru na klavír, v šestnácti letech se od rodičů odstěhovala a místo vážné hudby začala objevovat svět popu. V polovině minulé dekády se přidala ke komunitě kolem kultovního aucklandského labelu Lil Chief Records, který už v té době patřil mezi veličiny nezávislého popu přinejmenším na jižní polokouli. V letech 2003 - 2006 hrála s kapelou Teenwolf a byla také členkou asi nejznámější novozélandské skupiny The Brunettes, která to dotáhla až na americký label Sub Pop. Od roku 2009 už ale také Chelsea natáčí vlastní sólové skladby, které se nijak nestydí za svoji hravost ani hitový potenciál.

„Moje písničky jsou jako soundtrack k Disneyho filmu, který natočili Kraftwerk s Enyou za mikrofonem v šedesátkové produkci a ve vesmíru,” popisovala Princess Chelsea svoji debutovou desku „Lil' Golden Book”. Nahrávka z roku 2011 je plná originálních indie popových popěvků obalených v zajímavých barokních aranžích. Vedle přímočarého hitu „The Cigarette Duet” ovšem deska obsahuje i melancholičtější skladby, v nichž rekapituluje svoje vyrůstání „v nejnudnějším městě na světě”. S albem jí v roli producenta pomohl Jonathan Bree, který musel přetrpět dlouhé natáčení klipu k „The Cigarette Duet” v jednom záběru, jenž se povedl až asi na sedmdesátý pokus. Vtipné a vynalézavé videoklipy jsou vůbec doménou Princess Chelsea a obrázkovou podobu dostaly všechny písně z její desky. V jednom klipu tančí s vycpaným opičákem a v dalším paroduje módní videoblogy. A v málokterém chybí její milovaný kocour Winston.

Za výstřední holkou s brýlemi ve tvaru srdce z „The Cigarette Duet” je mnohem více než se na první pohled zdá. Písničky Princess Chelsea se pohybují „na neviditelné hranici mezi slastným sněním a nočními můrami” (jak napsal portál Allmusic). Za smíchem se skrývá smutek, melancholické nálady naopak ráda shazuje surreálnými obrazy. Její něžné deprese jsou slyšet i na novém albu „The Great Cybernetic Depression”, které vyjde v květnu a nabídne podle Chelsea: „Pohled do blízké budoucnosti, kde posedlost technologiemi přivedla společnost do těžkého úpadku”. Na desce je paradoxně více elektroniky než na debutu, její výjimečná schopnost vyprávět poutavé příběhy z každodenního života ale zůstala. Nové skladby představí Princess Chelsea poprvé českému publiku na večírku Femme Fatale 20. května v Paláci Akroplis.

Vstupenky:

  • 300,- Kč – v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 19.05.2015)
  • 350,- Kč – v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 20.05.2015)
  • prodej také v síti Ticketpro

Web: www.palacakropolis.cz