Jdi na obsah Jdi na menu

Judas Priest zavítají ještě jednou do České republiky!

7. 7. 2015

Live: Judas Priest                                  Support: UFO

Datum: 12.12.2015                                    Místo: Hala Rondo, Brno

judaspriest_2015.jpgJudas Priest (foto - zdroj: Live Nation)

Judas Priest se v rámci svého aktuálního turné vrátí ještě jednou do České republiky, aby 12. prosince zahráli v brněnské hale Rondo.

Existuje jen několik heavy metalových kapel, kterým se podařilo dosáhnout toho, čeho Judas Priest během své téměř 40-ti leté kariéry.

A i přes svou popularitu a vliv, které jsou na historickém maximu (jak o tom svědčí ocenění Grammy z roku 2010 v kategorii „Best Metal Performance”) Judas Priest znovu berou útokem tuto planetu na svém posledním světovém turné, jenž nese název „Redeemer Of Souls Tour 2015”.

Fanoušci budou mít šanci vidět a slyšet kapelu, která definovala podobu heavy metalu tak, jak jej známe dnes.

Judas Priest, pocházejí z anglického Birminghamu, kde se dali dohromady v roce 1970. Ovšem až v roce 1974 přišel do kapely zpěvák Rob Halford a nahradil Alana Atkinse. Ozdobeni kůží a řetězy se do povědomí fanoušků dostali již svým debutovým počinem „Rocka Rolla”. Monumentální skladby jako „Sad Wings of Destiny”, „Sin After Sin”, „Stained Class”, „Hell Bent For Leather”, „Unleashed In The East”, „British Steel”, „Screaming For Vengeance”, „Defenders Of The Faith” a „Painkiller” se staly typickými představiteli, jak hudebně, tak vizuálně, heavy metalového žánru. Hity „Victims Of Changes”, „Sinner”, „Exciter”, „Hell Bent For Leather”, „Living After Midnight” nebo „Breaking The Law” hovoří za vše.

Během druhé půlky 80. let byli fanoušci Judas Pries svědky odklonu od heavy metalu k melodickému hard rocku, tento zvuk kapely je patrný především na nahrávkách „Turbo” (1986) nebo „Ram It Down” (1988). Ještě před vydáním pravděpodobně nejtěžší nahrávky celé své kariéry „Painkiller” (1990) přichází do kapely bubeník Scott Travis. Členové kapely Judas Priest obnovili osobní i profesionální vztahy v roce 1999. Judas Priest a Ripper Owens, který v minulosti nahradil Halforda, se rozešli v dobrém po vzájemné dohodě.

Kapela si velice váží práce, kterou pro ně Owens udělal, a pomohl tak vrátit hudbu Judas Priest k milionům fanoušků po Halfordově odchodu, který se v roce 1992 vydal na sólovou dráhu. Před vydáním titulu „Angel Of Retribution”(2005) Judas Priest vystupují jako speciální hosté na Ozzfest 2004 vedle Black Sabbath. Rok 2008 se nesl ve znamení vydání dvojalba „Nostradamus”. V roce 2009 Judas Priest oslavili 30-ti leté výročí vydání své klasiky „British Steel”, které podpořili na masivním koncertním turné.

V listopadu 2010 se kytarista K. K. Downing rozhodl odejít z kapely a na jeho místo byl povolán talentovaný jednatřicetiletý kytarista Richie Faulkner, který do Judas Priest výborně zapadl a podílí se plnou měrou na jejich energické show.

V roce 2014 vydali Judas Priest zatím poslední studiové album „Redeemer Of Souls”, které debutovalo na 6. místě v žebříčku Billboard 200, což je nejvyšší umístění v americkém žebříčku za celou kariéru kapely. Úspěch alba bezpochyby oživil zájem o Judas Priest, o čemž svědčí téměř dva měsíce dlouhé turné po Spojených státech.

Od roku 2004, kdy se u nás po delší přestávce představili poprvé, k nám Judas Priest jezdí pravidelně – potěšili již fanoušky v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Liberci, nyní se vrací do Brna.

Se všemi svými zbraněmi a zesilovači vytočenými do jedenácti dá kapela všem svým příznivcům jednu z posledních možností stát se svědky konečného kovového zážitku, kterým Judas Priest jsou!

Před Judas Priest zahraje anglická rocková skupina UFO, kterou dali dohromady v srpnu 1969 Phil Mogg, Mick Bolton, Pete Way a Andy Parker. Název UFO si členové vypůjčili od tehdy legendárního londýnského hudebního klubu. Debutové album vydali roku 1970. Jediným členem, který působil ve všech jejich sestavách, je zpěvák Phil Moog.

Největší popularity kapela dosáhla ve druhé polovině 70. let, kdy byl jedním z členů například fenomenální německý kytarista Michael Schenker. Jejich styl hry spojuje hudební žánry od space rocku a raného hard rocku přes heavy metal až po novou vlnu britského heavy metalu.

Nejsilnější vliv na heavy metalovou scénu měli UFO v 80. letech a uvádí se, že měli výrazný vliv na Steve Harrise (Iron Maiden), Kirk Hammetta (Metallica), Dave Mustaine (Megadeth), Frank Hannona (Tesla) a mnohé další tehdy začínající umělce.

Do současné doby vydali 21 studiových nahrávek, poslední titul „A Conspiracy Of Stars” vyšel letos v březnu. Momentálně vystupují v sestavě: Phil Mogg, Paul Raymond, Andy Parker, Vinnie Moore, Rob De Luca.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro v cenových relacích od 790,- Kč do 1290,- Kč.

Pořadatel: www.livenation.cz