Jdi na obsah Jdi na menu

Judas Priest zavítají s Megadeth do České republiky!

26. 11. 2017

Live: Judas Priest                 Special guests: Megadeth

Datum: 12.06.2018               Místo: Home Monitoring Aréna, Plzeň

judaspriest_2015.jpgJudas Priest (foto - zdroj: Live Nation)

Judas Priest se v rámci svého aktuálního turné vrátí ještě jednou do České republiky. Společně s Megadeth se představí 12. června v plzeňské Home Monitoring Aréně.

Existuje jen několik heavy metalových skupin, které dosáhly toho, co se podařilo za čtyřicet let Judas Priest. Ti znovu berou útokem naší planetu na světovém turné.

Judas Priest pocházejí z anglického Birminghamu, kde se dali dohromady v roce 1970. Ovšem až v roce 1974 přišel do kapely zpěvák Rob Halford a nahradil Allana Atkinse. Ozdobeni kůží a řetězy se do povědomí fanoušků dostali již svým debutovým počinem „Rocka Rolla”. Během druhé půlky osmdesátých let byli příznivci Judas Priest svědky odklonu od heavy metalu k melodickému hard rocku, tento zvuk je patrný především na nahrávkách „Turbo” (1986) nebo „Ram It Down” (1988).

Po divokých letech plných změn v sestavě vydali Judas Priest v roce 2014 zatím poslední studiové album „Redeemer Of Souls”, které debutovalo na šestém místě v Billboard 200, což je nejvyšší umístění v americkém žebříčku za celou kariéru skupiny. Od roku 2004, kdy v České republice po delší přestávce vystoupili, k nám Judas Priest jezdí pravidelně. Potěšili již fanoušky v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Liberci, nyní míří do Plzně.

Sekundovat jim budou Megadeth, kteří si během posledních dvou dekád vydobyli nepřehlédnutelné místo na metalové scéně. Jednu z jejich odnoží - thrash - v podstatě definovali. Drtivá síla skladeb a strhující texty zaujaly posluchače již od samých začátků kapely, tedy od roku 1983, kdy tato formace, pocházející z Los Angeles, vznikla. Název je zkomoleninou slova megadeath, což doslova znamená masová smrt. Texty se zabývají hlavně (proti)politickou a (proti)válečnou tematikou, také ale běžnými lidskými problémy.

Vstupenky na plzeňský koncert jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal v cenových relacích od 1290,- Kč do 1790,- Kč.