Jdi na obsah Jdi na menu

K 20. narozeninám Lucerna Music Baru popřeje i Dub FX!

1. 9. 2015

Live: Dub FX

Datum: 07.10.2015                                 Místo: Lucerna Music Bar, Praha

dubfx2015.jpgDub FX (foto - zdroj: Lucerna Music Bar)

Benjamin Stanford, vystupující jako Dub FX se narodil 11. června 1983 v australském Melbourne. Svoji kariéru začal jako zpěvák a bubeník australské skupiny Twitch. Když se ale rozhodl sbalit si své věci a vyrazit do Evropy, začal vystupovat jako pouliční hudebník, aby si na cesty vydělal, a tak se zrodil Dub FX.

Po krátké době se vypracoval z pouličního umělce až na hvězdu festivalových pódií. K celosvětové popularitě mu pomohl klip „Love Someone” vytvořený během jeho buskingu. Poté, kdy ho jeho kamarád natočil na video a to zavěsil na Youtube, mělo během krátké doby téměř 20 miliónů zhlédnutí a popularita Dub FX vystřelila jako raketa. Úspěch slavila i všechna jeho další videa.

Dub FX vytváří hudbu pouze pomocí svého hlasu, podporovaného různými live smyčkami za pomoci efektových pedálů. Přímo před očima diváků tak v reálném čase tvoří pozoruhodnou kombinaci rytmů od drum & bassu, přes hip hop až po reggae či dubstep.

Celosvětově uznávaný street performer Dub FX má za sebou 4 alba. Jeho live vystoupení se úspěšně vyhýbají monotónnosti, jsou vždy jedinečná, plná nápadů a pokaždé dokážou překvapit. Na pódiu ho v posledních letech doprovází i jeho charizmatická partnerka Flower Fairy, kterou poznal na jednom ze svých koncertů v Manchesteru.

Všechna jeho vystoupení mají politický nádech a zabývají se revolucí a událostmi ve světě a společnosti. Dub FX v České republice vystupoval už několikrát, tentokrát svůj um předvede 7. října na kruhovém pódiu Lucerna Music Baru v rámci oslav 20. výročí existence klubu.

Vstupenky za 490,- Kč + poplatky jsou k dispozici na webu musicbar.cz a v sítích GoOut.cz, Eventim, Ticketpro a Ticketportal. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.