Jdi na obsah Jdi na menu

Kanada vysílá na Sedmičku své černé koně, kapelu Metz!

25. 6. 2013

Live: Metz

Datum: 14.11.2013          Místo: Klub 007, Praha

metz_2013.jpgMetz (foto: aristea rizakos/The Grid)

Ještě nedávno vás v Kanadě na kapelu muselo být minimálně dvanáct. Vydali jste desku, pokud vám nahrávání trvalo minimálně tři roky a obletovalo vás dvacet techniků. A přitom existovalo spousta mladejch lidí, kteří si chtěli jen vybalit kytaru a bicí a pořádně to vohulit. V roce 2008 se tahle situace už stávala kritickou.

Naštěstí tehdy vznikli METZ. Alex Edkins, Hayden Menzies a Chris Slorach byli od začátku jako jeden brutální hudební nástroj. Trojhlavá saň s nejhlasitějšími bicími, které jste kdy slyšeli! Byl to návrat k hlasité hudbě a přitakání kapelám jako Nation of Ulysses, Shellac, The Pixies, The Jesus Lizard a Public Image Ltd. Skvělé koncerty a nadšené recenze! Tihle tři hrajou na své nástroje, na zesilovače i na kluby, kde vystupují.Během posledních tří let METZ hráli ve sklepích, skate shopech, klubech, na festivalech po boku kapel jako Mission of Burma, Death from Above 1979, Archers of Loaf, Mudhoney, Oneida, Constantines a NoMeansNo. Alexander Hacke z Einstuerzende Neubauten jednou po koncertě zašel za Chrisem a pěl ódy na zvuk jeho baskytary.

Dostat tuhle energii na desku je nadlidský úkol, ale Grahamu Walshovi (Holy Fuck) a Alexandru Bonenfantovi se to povedlo. Debutové album s názvem Metz, které vyšlo v loňském roce na labelu Subpop Records, je skutečnou vazbící lahůdkou, dokonalým zážitkem. Hluková čistota vám právě s maximální naléhavostí sděluje, že na tyhle tři se dlouho čekalo! Jejich album zaujalo natolik, že je I v širší nominaci na Polaris Music Prize za rok 2013.Metz budete mít možnost poznat 14. listopadu na strahovské Sedmičce v Praze.

Vstupenky za 200,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro. Na místě v den koncertu za 250,- Kč.Více info na:

www.facebook.com/metz
www.klub007strahov.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář