Jdi na obsah Jdi na menu

Kanadská senzace Kiesza roztancuje v únoru Prahu!

3. 12. 2014

Live: Kiesza

Datum: 02.02.2015                     Místo: Lucerna Music Bar, Praha

kiesza2015.jpgKiesza (foto - zdroj: fource.cz)

Na současné popové scéně snad není skloňovanějšího jména. Kanadská zpěvačka Kiesza, která dobyla svět singlem „Hideaway”, poprvé zavítá do České republiky. Svou devadesátkovou taneční show představí 2. února v pražském Lucerna Music Baru.

Mohla se stát profesionální baletkou, námořnicí nebo královnou krásy. Nakonec se pětadvacetiletá Kiesa Rae Ellestad rozhodla pro dráhu zpěvačky a udělala víc než dobře.

Pozornost veřejnosti si rusovláska získala zejména singlem „Hideaway”. Klip natočený na jediný záběr, v němž Kiesza protancuje brooklynské ulice, vidělo na YouTube do dnešního dne více než 150 milionů lidí. Skladba okamžitě dobyla britskou singlovou hitparádu a Kiesza se přes noc stala fenoménem. Jak později prozradila, „Hideaway” paradoxně vzniklo během pouhých 90 minut.

Kiesza není žádnou rychlokvaškou hudebního průmyslu, jakkoli by se mohlo na první pohled zdát. Než se odstěhovala do New Yorku, aby se muzice mohla věnovat naplno, vystudovala prestižní Berklee College of Music v Bostonu. Později napsala celou řadu skladeb pro takové hvězdy jako jsou Kylie Minogue, Rihanna nebo Icona Pop a spolupracovala třeba se Skrillexem nebo Diplem.

Čestvou novinkou rodačky z Calgary je debutové album s názvem „Sound Of A Woman”, na kterém spolupracovala s producentem Rami Samirem Afunim. Inspirována newyorkskými kluby devadesátých let a současnou britskou klubovou scénou, vytvořila Kiesza svěží elektropopovou desku, v níž chytře experimentuje s ostatními žánry - například hip hopem nebo R&B. „Myslím, že lidé budou novým albem překvapeni,” prohlásila zpěvačka.

Přijďte zažít Kieszino ambiciózní „Sound Of A Woman” live! Slibujeme, že na večer plný rafinovaného popu a devadesátkové taneční hudby dlouho nezapomenete.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut a Ticketpro za 560,- Kč.